Про встановлення ставок та пільг по земельному податку

listvennaya_zemlya

Про встановлення ставок та пільг по земельному податку

Сьогодні особлива увага приділяється наданню права органам місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених Податковим кодексом України, приймати рішення щодо встановлення ставок та передбачених пільг по земельного податку, що сплачується на відповідній території. Також новаціями законодавства передбачено, що з 1 січня 2015 року плата за землю є складовою податку на майно.
Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.
Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.
Згідно з підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів та акцизного податку в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (підпункт 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України).
У разі якщо органи місцевого самоврядування не оприлюднили та не надали у встановлені чинним законодавством терміни відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішень щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам, плата за землю в поточному році справляється відповідно до вимог підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України із застосуванням ставок земельного податку попереднього року, з урахуванням коефіцієнта індексації.
У 2015 році ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (пункт 274.1 статті 274 Податкового кодексу України).
За ті земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності), ставка податку може встановлюватися у розмірі не більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.
У тому випадку, якщо земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів та їх нормативну грошову оцінку не проведено, ставка податку має бути встановлена у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

За матеріалами Хустської ОДПІ

Про стан надходжень плати за землю на Хустщині

image11635116_d1b0e6fff5c7c41a6a3f9a041396b48b

Про стан надходжень плати за землю на Хустщині

З початку 2015 року в м. Хуст та Хустському районі сплачено 5,6 мільйона гривень плати за землю, з яких понад 4 мільйони гривень сплатили юридичні особи, фізичними особами було внесено понад 1,6 мільйона гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року фактичні надходження з плати за землю збільшились на 1,2 мільйона гривень, тобто на 27 % і досягти таких результатів вдалося завдяки ефективній роботі податкових інспекторів.
Водночас Хустська ОДПІ повідомляє, що відповідно до п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення. Хустська ОДПІ нагадує, що сплата плати за землю громадянами за податковим повідомленням-рішенням здійснюється протягом 60 днів з дня його вручення.

За матеріалами Хустської ОДПІ