У Хусті дільничний інспектор міліції розповіла учням про їхні права та обов’язки

20141212_151254

У Хусті дільничний інспектор міліції розповіла учням про їхні права та обов’язки

Учні 9-10х класів не тільки слухали лекцію, але взяли участь у вікторині, яку їм запропонувала пані міліціонер.

Днями дільничним інспектором міліції Галиною Бринзей в ЗОШ І-ІІІст №1 учням 9-10х класів було проведено лекцію на тему: «Права та обов’язки дитини».

Лекція для учнів та вчителів виявилася доволі цікавою. Учні багато чого із уст міліціонера дізналися про свої обов’язками перед батьками; про притягнення їх до кримінальної та адміністративної відповідальності; коли дитина вважається неповнолітньою та повнолітньою; права та обов’язки батьків по вихованню та розвитку дитини; про батьківські права та багато іншого.

Щоб закріпити знання лейтенант міліції Галина Бринзей запропонувала учням вікторину, на яку ті охоче погодились. В лічені секунди дві команди під назвою «Ліві» та «Праві» вже очікували з нетерпінням на перше питання.

Переможцями вікторини стала команда «Правих», які в подарунок від міліціонера отримали мандарини та книжку з Правила дорожнього руху, а команда «Лівих» отримала тільки книжку з Правилами дорожнього руху.

Агнеса Куртяк

Хустський МВ УМВС

Володимир Кащук: «Від Нового року чекаємо змін на краще»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Володимир Кащук: «Від Нового року чекаємо змін на краще»

Рік, що минає, був надзвичайно важким і напруженим для України, національної економіки, багатьох галузей господарства. Проте впродовж останніх місяців у місті над Тисою зроблено стільки, скільки не робилося за всі попередні роки, разом узяті. По-перше, ми маємо новий центр, по-друге, нарешті розпочато реконструкцію центрального міського парку, по-третє, відремонтовано чимало центральних та бічних вулиць… Тож із якими здобутками проводжає влада колишньої столиці Карпатської України 2014 рік та які плани на 2015-тий, ми попросили розповісти Хустського міського голову Володимира Кащука.

-Володимире Павловичу, напередодні новорічних свят у народі прийнято підсумовувати результати своєї діяльності, оглядаючись назад, аналізувати дії, досягнення. Цьогоріч наше місто справді отримало нове обличчя, стало європейським, гарним та ошатним. Тож що можете сказати про реконструкцію центральної частини Хуста? Чи вдоволені роботою?

-Дійсно, масштаб робіт виконано чималий. Згідно розробленої документації реконструкція проходить у два етапи. Сьогодні вже бачимо результати першої черги. Зберігаючи характер історичного середовища центральної частини міста – у рамках проекту ми провели повну заміну  інженерних мереж, замощення бруківки на майдані Незалежності та на вулиці Поперечній, встановили ліхтарі зовнішнього освітлення, лавки, урни для сміття, комплексно озеленили територію площі, звели фонтан.

Наступним етапом реновації середмістя Хуста міською владою намічено переобладнання відрізок вулиці Карпатської Січі від магазину «Електрон» до магазину «Кулінарія», включаючи сквер біля Хустської райдержадміністрації, технічний ремонт Монумента Слави та облаштування пішохідної зони біля Ощадбанку та римо-католицької церкви. Вже до кінця року плануємо завершити роботи на відрізку вулиці Карпатської Січі до Універмагу, включаючи будівництво ще одного фонтану біля кінотеатру Тиса.

Наразі міському бюджету ремонтні роботи вартували 11 мільйонів 879 тисяч гривень.

Крім того, завершено розробку генерального плану міста Хуст, с. Чертіж, с. Кіреші, с. Зарічне. Розроблено історико-архітектурний план населеного пункту, що є невід’ємною частиною генерального плану.

-А що можете сказати про ремонт вулиць?

-Протягом року за кошти міста відремонтувано вулиці Слов’янську (728,605тис.грн.), Леонова (95,035 тис. грн..),  Небесної Сотні №№122-124 (202,647 тис. грн.), частину вулиці Братів Бращайків (336,618 тис. грн.), збудували важливу транспортну розв’язку на перехресті вулиць Духновича, Львівська, Свободи. Провели капітальний ремонт дорожнього покриття, за рахунок субвенцій, вулиць Лісної (715,008 тис. грн.), Ломоносова (865,776 тис. грн.), Червонодеревників (520,00 тис. грн.), поточний ремонт вулиць А. Волошина (745, 373 тис. грн.), Шкільної (98 тис. грн.), Добрянського (95 тис. грн.), академіка Й. Бокшая (95,00 тис. грн.). Крім цього, за рахунок коштів міського бюджету проведено ямковий ремонт вулиць (993,97 тис. грн.), оновлено дорожні розмітки та пішохідні переходи (86,252 тис. грн.), встановлено дорожні знаки на головних транспортних артеріях міста (68,326 тис. грн.).

Та це далеко не все, що зробилося. Ми реконструювали тротуари  на вул. Небесної Сотні №95-№124 (259,369 тис. грн.), частково на вул. Слов’янській(197,134 тис. грн.), Небесної Сотні (147,429 тис. грн.). Відрадно, що до ремонту доріг та тротуарів долучалися і підприємці міста над Тисою, зокрема, на вул. Льва Толстого та на Гвардійській.

-Ще одним важливим питанням, яке цікавить хустян, є заміна водогонів. Чи робилося щось впродовж 2014 року у плані покращення інфраструктури водопровідного господарства?           

-Так. Активно змінюємо водомережі. Спільно з мешканцями вулиць Орлая, Лучкая, Довговича, Гренджі-Донського Вокзальної, Пирогова 27 а, Кубинця, Калина, Мазепи, Ватутіна, Добрянського, Конституції, Карпатської України (роботи виконувало КП  Хустський водоканал, матеріал закуповували мешканці) замінено 2,5 км водопроводів та 0,5 км каналізаційних мереж. Коштом міського бюджету частину водопровідних мереж замінили на вул. Керамічній (982,723 тис. грн.),  вул. Слов’янській (165,691 тис. грн.).

Завершено також  будівництво водопроводу та каналізаційної системи на вул. Тімірязєва, (ромська школа). Крім того, виготовлено кошторис та проведено експертизу проектів: «Рекультивація міського сміттєзвалища у м. Хуст Закарпатської області. I черга» (40,664 тис. грн.), «Руїни Хустського замку» (41,400 тис. грн.), «Реконструкція ділянок міських водогонів на вул. М.Аркаса та П.Могили» (20,00 тис. грн.), «Реконструкція дорожнього покриття на вул. М.Аркаса та П.Могили» (24,00 тис. грн.), «Будівництво каналізаційної мережі вул. 9-го Травня, Возз’єднання, Дружби, Космонавтів, Гагаріна, Гоголя, Кутузова, О. Невського.

-У нічний час Хуст нарешті почав нагадувати не темні потойбічні коридори, а сучасне європейське містечко. Що скажете щодо вуличного освітлення?

-Ми відновили мережі освітлення на вулицях Сливовій та Рильського (40,859 тис. грн.), реконструювали – на вул. Німецькій (53,167 тис. грн.). Також у цьому році проводили поточні роботи мереж освітлення, замінили 72 світильники та встановили реле часу. Вартість робіт – понад 90 тисяч гривень.

-Хустяни раділи, що колишня столиця Карпатської України уклала угоду про співпрацю зі словаками, отримала від зарубіжних інвесторів нову переносну сцену, а чи найближчими часом реалізовуватимуться якісь подібні проекти?

-Так, маємо грант на будівництво фонтану та майданчика для рухливих ігор. Спільно зі словацьким  містом-партнером у рамках програми транскордонного співробітництва Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007-2013 Хуст отримав 1,7 млн. грн. від ЄС для розвитку туризму та інфраструктури міст-партнерів. За ці кошти у міському парку культури та відпочинку розпочато роботи з облаштування території.

Крім того, ми виграли грант на впровадження інноваційних заходів з водопостачання.  У межах проекту з містом – побратимом Лєско (Республіка Польща) плануємо реконструювати систему водогону на десяти міських вулицях, що дозволить, припинити, хоч і частково, втрати води через пориви та зменшити споживання електроенергії при транспортуванні води мережею.

-Знаю, що цьогоріч багато зусиль влада міста над Тисою приклала й до матеріально-технічного забезпечення освітніх та дошкільних установ…

– Так. Зокрема, капітально відремонтовано дах у СШ I-III ст. №1 ім. Августина Волошина (996500,70), на базі ЗОШ I-III ст.№5 відкрито Центр культурної творчості для навчання та творчого розвитку дітей ромської народності ( 145841,90), проведено капітальний ремонт системи опалення у СШ I-III ст.№3 (74903,49), введено в експлуатацію харчоблок у СШ I-III ст. №1 ім. Августина Волошина(153566,10), реконструйовано систему опалення та замінено вікна у ДНЗ №4 «Пролісок» (570,00), завершено реконструкцію ДНЗ № 8 «Ялиночка» (258703,47) та реконструйовано існуючу котельню із встановленням додаткового котла на альтернативному паливі у ДНЗ №2 «Сонечко».

Відрадно, що вже другий рік у місті працює електронна черга у дошкільні навчальні заклади. Це дає змогу впорядкувати ситуацію з дошкільною освітою.

Та найбільше втішає, що ми змогли відкрити сім додаткових груп у садочках для більш, ніж двох сотень дітей (тільки в ДНЗ №3 «Дзвіночок» відкрито шість додаткових груп (1372673,00 грн.).

Підтримуємо також вчителів. До речі, Хуст – чи не єдине місто в Україні, яке має практику щороку до Дня вчителя виплачувати премії педагогам, розміром до 80%., тоді як у інших населених пунктах ці виплати становлять усього 10-30%.

-Дійсно рік фінішує із вагомими результатами. А які ж плани на перспективу?

-Із третьої декади лютого плануємо розпочати реконструкцію другої черги центральної частини міста. Наразі триває проектування ділянки від «Електрона» до Ощабданку, де має бути пішохідна зона (наступний етап – від костелу святої Анни до Єлизаветинського, тобто від римо-католицької до реформаторської церкви). Протягом січня-лютого нам потрібно затвердити проект, аби з березня приступити до роботи. Крім того, маємо завершити ремонт центрального парку  відпочинку (березень-жовтень). Щодо доріг, то хочемо відремонтувати, у першу чергу, вулиці Івана Франка (з тротуарами), Керамічну, Косичну, Дружби, Островського та ряд інших. Крім того, у 2015 році розпочинаємо роботи з будівництва Городилівського мосту (вартість 15 мільйонів гривень).  Також не забуватимемо про школи та дитсадки. Щодо фінансування, то нам нарешті вдалося продати універмаг «Хуст». Готуємо також документи на продаж земельної ділянки під спорудою, орієнтовна вартість якої складає 3,5 млн. грн., – а це додаткові десять з половиною мільйонів гривень до міського бюджету. А ще ведемо переговори з власниками деяких торговельних закладів Хуста щодо викупу земельних ділянок під об’єктами, за що можемо ще отримати приблизно 5 млн. грн. Отже, гроші для ремонту будуть. Багато задумів і в плані вирішення проблем ЖКГ (із лютого згідно грантового проекту з Польщею проводитимемо заміну водопровідних мереж, перший транш грошей, до речі, вже надійшов). Також займемося каналізацією, адже протягом останніх двадцяти років це питання якось обходилося стороною. Звичайно, усвідомлюю, що весною наступного року відбудуться вибори міських голів. Після цього може скластися по-різному… але якщо мою посаду займе людина, яка працюватиме заради блага громади Хуста, щиро радітиму, бо понад усе люблю своє місто.

-Що хотілося б побажати хустянам з нагоди Нового року та Різдва Христового?

-Ми живемо в історичний час, коли Україна бореться за незалежність і на Сході держави гине квіт нації. Тож найбільше хотілося б побажати мирного неба над головою. Ми з гідністю проходимо усі випробування, разом плідно працюємо заради кращого майбутнього. Дякую всім за терпіння, розуміння ситуації, за серйозне і відповідальне ставлення до існуючих проблем.

У Новому році наше життя обов’язково зміниться на краще. Головне – пам`ятати, що наша сила – в єдності, у взаєморозумінні та взаємній підтримці. Тож давайте вірити в себе, самовіддано працювати для своїх родин та міста – лише разом ми зможемо реалізувати ті виклики, що ставить перед нами життя. Спільними зусиллями зробимо наше місто процвітаючим, а громаду – міцнішою!

Хай прийдешній рік із прекрасним настроєм принесе до ваших затишних осель добро і радість, щастя та здоров’я, здійснення надій та заповітних бажань, а нашому місту – достаток, стабільність і процвітання.

Веселих свят і Благословення Господнього!

-Приєднуюсь до вітань і дякую за розмову

Розмовляла Марина АЛДОН

КАЛЕНДАР ПІДПРИЄМЦЯ

 20_big

КАЛЕНДАР ПІДПРИЄМЦЯ

 

30 грудня, вівторок

Останній день сплати

-авансових внесків з податку на прибуток за грудень

-ПДВ за листопад платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю

-акцизного податку за листопад

-збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за листопад

-податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за листопад

-податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за листопад на поточний або депозитний банківський рахунок, на вклади членів кредитної спілки

-військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за листопад

-збору за користування радіочастотним ресурсом України за листопад

-фіксованого сільськогосподарського податку за листопад

-земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян) за листопад

 

 

15 січня 2015 року, четвер

Останній день подання

  -звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за грудень 2014 р. (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за грудень 2014 р.

Останній день сплати

               -збору за провадження торговельної діяльності; діяльності з надання платних послуг; торгівлі валютними цінностями (з придбанням торгового патенту) за лютий

 

 

За матеріалами Хустської ОДПІ

У Хустській міській бібліотеці відбулося свято «Книжковий Миколай» (+ФОТО)

14

У Хустській міській бібліотеці відбулося свято «Книжковий Миколай» (+ФОТО)

18 грудня в приміщенні Хустської центральної міської бібліотеки відбулося свято «Книжковий Миколай», на яке були запрошені учні четвертих класів ЗОШ №1.

Проведення таких свят є традиційним для Хустської ЦМБ – кожного року відвідати його запрошуються учні іншої школи. Мета проведення – не тільки разом з учнями організувати чудову розважально-пізнавальну програму, яка включає в себе читання віршів про зиму, виконання пісень про Святого Миколая, рухливі ігри, але й ознайомлення учнів міських шкіл з тим, що в місті існує міська бібліотека, яка надає певні послуги її користувачам.

Учні 4-А класу (керівник О.М.Бабич) особисто приготували подарунки для бібліотеки. Хором вони емоційно виконали сучасну пісню «Миколай до мене прийде», подарували бібліотеці чудові ляльки-мотанки в національних костюмах,виготовлені ними на уроках праці разом зі своєю вчителькою О.М.Бабич.

10488177_741943899255677_1718162183387187486_n

Оскільки захід називається «Книжковий Миколай», то героїнею заходу звичайно була Книга. І призами за участь у конкурсах теж були книги наших закарпатських авторів: М.Бізонича «Хуст у старовинній листівці», поезії В.Білича, Розман, М.Дочинець та ін.., які надав бібліотеці також С.Деркач.

10845973_741943022589098_8721350282285004636_n

Зі щасливими очима та радісними посмішками отримували дітки подарунки… Найбільшої винагороди годі й чекати!

Вікторія КУРДЕНКО, директор Хустської центральної міської бібліотеки

На Хустщині розкрито розбійний напад

рн

МІЛІЦІОНЕРИ ХУСТЩИНИ РОЗКРИЛИ РОЗБІЙНИЙ НАПАД НА ПОДРУЖЖЯ ПЕНСІОНЕРІВ

Молоді бандити у нічний час навідалися до оселі пенсіонерів та забрали від них усі заощадження – понад 11 тисяч гривень.

В кінці листопада до чергової частини міліції Хуста пролунав тривожний дзвінок. Жінка похилого віку повідомила, що до неї в будинок зайшли невідомі в масках, почали погрожувати, побили чоловіка та забрали гроші в сумі близько 11 тисяч гривень.

На місце події виїхав керівник хустської міліції Василь Турдай разом із своїми заступниками, весь оперативний блок та слідчо-оперативна група. Під час розмови з потерпілими правоохоронці з′ясували, що троє нападників були у масках, мали ніж. Із схованки пенсіонерів вони забрали 11500 гривень.

До розкриття розбою був задіяний весь особовий склад міськвідділу міліції. Зранку до ночі правоохоронці прочісували територію сіл Драгово, Забродь таКічерел. Було відчуття, що злочинці десь поруч.

Невдовзі оперативники сектору карного розшуку встановили, що до скоєння даного злочину причетні п’ятеро осіб. Банда складалася із школярів, ліцеїста та сезонного робітника. Вік злочинців – 15-24 років. Вже під час зустрічі з правоохоронцями зловмисники зрозуміли, що не відкрутяться й зізналися, що скривдили стареньких. Заодно призналися і в скоєнні кількох крадіжок.

Тепер замість омріяних атестатів юнаки одержать тюремний строк. Відносно них обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Як повідомив начальник міліції Хуста полковник Василь Турдай, дану подію ст. слідчий Володимир Бєлов вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.187 Кримінального кодексу України (Розбій).  Санкція статті передбачає позбавлення   волі  на строк від семи до десяти років ізконфіскацією майна.

 

Агнеса Куртяк

Хустський МВ УМВС

 

КАЛЕНДАР ПІДПРИЄМЦЯ

бп

КАЛЕНДАР ПІДПРИЄМЦЯ

 

30 грудня, вівторок

Останній день сплати

-авансових внесків з податку на прибуток за грудень

-ПДВ за листопад платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю

-акцизного податку за листопад

-збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за листопад

-податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за листопад

-податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за листопад на поточний або депозитний банківський рахунок, на вклади членів кредитної спілки

-військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за листопад

-збору за користування радіочастотним ресурсом України за листопад

-фіксованого сільськогосподарського податку за листопад

-земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян) за листопад

 

 

За матеріалами Хустської ОДПІ

Хустським ліцеїстам розповідали про роботу та навчання в органах внутрішніх справ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Хустським ліцеїстам розповідали про роботу та навчання в органах внутрішніх справ

Ліцеїстам  Хустського професійного ліцею у сфері послуг розповідали про цікаву роботу в міліції.

Днями начальник сектору кадрового забезпечення Володимир Вучкан зустрівся із викладачами та ліцеїстами професійного ліцею у сфері послуг.

Володимир Вучкан розповів про те, що сьогодні в міліції розпочато відбір кандидатів з числа цивільної молоді до учбових закладів системи МВС, а також і про те, що в міськвідділі з метою якісної комплектації вакантних посад проводиться відбір кандидатів а службу в ОВС на конкурсній основі. До участі в конкурсі запрошуються особи  віком з 18 до 30 років, які мають середню-спеціальну чи вищу загальну (або юридичну) освіту, військовослужбовці строкової служби Внутрішніх військ МВС України та особи, які не проходили службу в лавах армії.

Отже, якщо Вас зацікавила пропозиція та Ви бажаєте стати міліціонером просимо звертатися щоденно з 09.00год до 18.00год (крім вихідних) до Хустського міськвідділу міліції, який знаходиться за адресою: м.Хуст, вул..900-чя Хуста,29.

 

 

Агнеса Куртяк

Хустський МВ УМВС

Міліціонерам у Хусті стало тепліше

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Міліціонерам у Хусті стало тепліше

Правоохоронці одягли зимову форму та тренувалися стріляти в тирі.

Днями начальником сектору кадрового забезпечення Володимиром Вучкан, було проведено стройовий огляд, службову підготовку та стрільби з вправ.

Під час стройового огляду кадровик міліції особливу увагу звертав на охайний вигляд міліціонера, стан форменного одягу, а також перевірив у кожного посвідчення міліціонера.

Після стройового огляду, правоохоронцям були доведені накази, Доручення та проведено лекцію. Після чого всі правоохоронці свою вогнепальну підготовку тренували у тирі.

Агнеса Куртяк

Хустський МВ УМВС

 

Міліцію Хустщини привітали з професійним святом

-podarunka2a74

Міліцію Хустщини привітали з професійним святом

20 грудня міліція святкує свою 23-річницю. До привітань приєдналися керівники та мешканці Хустщини.

Голова Хустської державної адміністрації Михайло Пристая вітає весь особовий склад з професійним святом – Днем Міліції. Це професійне свято людей, яких просто не можна не поважати. У працівників міліції – мужня та почесна професія. Вони оберігають від злочинних зазіхань мир і спокій співвітчизників, їхнє життя, здоров’я та майно, постійно захищають інтереси держави і суспільства.

До привітань приєднався і голова Хустської районної ради Олександр Липчей. Хочеться, щоб до наших правоохоронців повернулася довіра від людей, бо без неї міліції дуже важко сьогодні працювати. Бажаю вірно стояти на стороні захисту держави та людей. Порозуміння Вам, успіхів у роботі, здоров’я та щастя. Також хочу відзначити старшого дільничного інспектора міліції майора Ворона Івана Юрійовича, який сумлінно та чесно виконує свої функціональні обов’язки. Хочу подякувати і працівникам міліції, які сьогодні перебувають та перебували в зоні АТО, для забезпечення охорони громадського порядку.

З привітанням приєднався, і хустський міський голова Володимир Кащук, який в першу чергу подякував міліціонерам, які несли службу в зоні АТО, де вони проявили мужність та героїзм. Своїм прикладом вони показали, що нашу Україну вони готові захищати завжди. Хай тяжкий, але почесний обов’язок озивається лише людською вдячністю, нехай береже вас доля від втрати товаришів.

Житель з Хуста пан Іван переконаний, що завдяки відповідальному ставленню до службових обов’язків, вмінню долати труднощі та за умови всебічної підтримки з боку суспільства працівники міліції з честю виконають поставлені завдання із зміцнення законності та правопорядку в Україні, а пенсіонер ОВС  Михайло Ливке коментує, що сьогодні міліція переживає нелегкі часи. Хочу сказати, що з роками змінювалися структура, форми і методи боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку, змінилося й політичне та економічне становище в Україні, але для міліції завжди було і залишиться – вірно служити народові.

 

 

Агнеса Куртяк

Хустський МВ УМВС

НА ХУСТЩИНІ З НЕВІДОМИХ ПРИЧИН ЗГОРІВ АВТОМОБІЛЬ “ОПЕЛЬ”

13nov_crawley1

НА ХУСТЩИНІ З НЕВІДОМИХ ПРИЧИН ЗГОРІВ АВТОМОБІЛЬ “ОПЕЛЬ”

На узбіччі дороги поблизу с.Рокосово Хустського району з невідомих причини загорівся днями автомобіль «Опель Астра». Машина була без номернихзнаків і безколіс.

Далеко за північоперативнийчерговийміліції Хуста отримавповідомлення про те, що на автодорозі Мукачево-Рогатин біля с.Рокосово Хустського району горитьавтомобіль.

На місцепригодивиїхаласлідчо-оперативна групаміськвідділуміліції. Міліціонеривстановили, що на автомобілі марки «Опель Астра» відсутнідержавніномерні знаки, колеса та передніфари. Власникаіномарки на місціподіїтакож не було.

Наразіміліціонеривстановлюють особу власника авто та причину пожежі. Травмованих та жертвпід час пожежі не було.

Агнеса Куртяк

Хустський МВ УМВС