Надходження акцизного податку на Хустщині перевершили 9 мільйонів

30440

Надходження акцизного податку на Хустщині перевершили 9 мільйонів

Протягом січня-травня 2015 року платники акцизного податку м. Хуст та Хустського району сплатили до бюджету 9,5 млн. грн.. Зокрема у травні суб’єкти господарювання перерахували до державної скарбниці 2,7 млн. грн. За цей місяць свої податкові зобов’язання від роздрібної торгівлі підакцизними товарами по регіону задекларували 36 юридичних осіб та 267 фізичних осіб-підприємців.
Платниками акцизного податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізовують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування, наступні підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України, зокрема нафтопродукти, скраплений газ тощо.
Хустська ОДПІ звертає увагу суб’єктів господарювання, що з 01.07.2015 почне діяти законодавчо визначена норма про віднесення пива до алкогольних напоїв, тому роздрібна торгівля таким напоєм, а також іншими алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, в тому числі їх виробниками, тільки за наявності в них ліцензії.

За матеріалами Хустської ОДПІ

Афіша подій у Хусті на вихідні

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Афіша подій у Хусті на вихідні

26 червня 2015 року (п’ятниця) у районному будинку культури м. Хуст відбудуться урочисті збори і святковий концерт до Дня Конституції України, 70-ї річниці входження Закарпаття до складу України та Дня державної служби. Початок о 13.00год.

27 червня 2015 року (субота) у районному будинку культури м. Хуст відбудеться святковий концерт зірок теле-проекту «Голос країни» за участі: Аніса, Андрія Лучанко, Івана Пилипця та переможця проекту Антона Копитіна. Початок о 20.00год. Замовлення квитків за тел.0976088000

27-28 червня 2015 року (субота-неділя) у велопарку що на території турбази «Нарцис» в м. Хуст відбудуться змагання зі швидкісного спуску mini DH. Організатор: Громадська організація Велоклуб «ВеломанЕкстрімХуст», Леся та Микола Логін. Тел. для реєстрації: 097-9487814, 097-6509603

28 червня 2015 року (неділя) на стадіоні “КАРПАТИ” м. Хуст відбудеться календарна гра чемпіонату Закарпатської області з футболу (вища ліга). Зустрічаються команди ФК «Оболонь» м. Хуст та ФК “Ужгород” м. Ужгород. Початок ігор: о 15.30год. – юнаки, 17.00 год. – дорослі

28 червня 2015 року (неділя) на Майдані Незалежності м. Хуст відбудеться святковий концерт з нагоди відзначення 19-ї річниці Конституції України та Дня молоді. Початок о 19.00год.

29 червня – 12 липня 2015 року на вулиці Добрянського, на території позаду супермаркету «Вопак» в м. Хуст пройдуть гастролі пересувного цирку-шапіто «Грузія».

Протягом червня 2015 року в Хустському міському краєзнавчому музеї (вул. Пірогова, 1) працюватимуть всі експозиційні зали;

Протягом червня 2015 року в Хустській міській картинній галереї (вул. Пірогова, 1) експонується художня виставка митця з Черкащини Сергія Дуплія

25 червня – 1 липня 2015 року в Хустському кінотеатрі «Тиса»:
10.00 – «Думками на виворіт», анімація – 30грн.
12.00 – «Світ Юрського періоду» в 3D фантастика, бойовик (14+) – 40грн.
14.40, 17.00 – «Думками на виворіт», анімація – 35грн.
19.10 – «Третій зайвий 2», комедія (вік 18+) – 45грн.
21.30 – «Третій зайвий 2», комедія (вік 18+) – 50грн.

Володимир Роман: «Моє життєве кредо жити у гармонії зі світом»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Володимир Роман: «Моє життєве кредо жити у гармонії зі світом»

Традиційно у третю неділю червня в Україні святкують День медичного працівника. З нагоди свята ми зустрілися з головним лікарем Хустської районної лікарні В.М.Романом і попросили його розповісти про те, як він прийшов у медицину, а також про стан справ оздоровчої сфери Хустщини.
-Володимире Михайловичу, чому ви обрали саме фах ескулапа? Що спонукало в житті до важливого рішення – стати на варту людського здоров’я?
-Перший контакт із медпрацівником у мене відбувся в першому класі. Нам саме робили планове щеплення. І жінка в білому халаті настільки вразила мене, викликала захват, що вирішив будь за що й самому стати лікарем. Хоча народився я у сім’ї робітників, а не медиків. Батьки – корінні закарпатці. У 1972 році закінчив Хустську школу-інтернат. У 1974 році вступив до Читинського медичного інституту, який закінчив у 1980 році.
-Як і де розпочиналася ваша трудова стежка?
-У 1980 році за розподілом мене направили до Тюменської області. Там працював хірургом до 1983 року. Відтак повернувся до Закарпаття. Вдома трудився дерматовенерологом в Хустській ЦРЛ. Із 1985 до 1995 року обіймав посаду головного лікаря Хустського шкірно-венерологічного диспансеру. За цей час вдалося завершити будівництво шкірно-венерологічного диспансеру в селі Горінчово. А з 1995 до 2005 року я очолював галузь охорони здоров’я Хустського району
-Що вам вдалося зробити за цей час заради блага медичної сфери?
-Основним завданням було укріплення матеріально-технічної бази медичних закладів сільської мережі. Тож було реконструйовано і переведено у нові приміщення амбулаторії у Олександрівці, Нижньому Селищі, Монастирці, Рокосові, Нанкові. Також вдалося реконструювати ФАПи у Вільшанах та Нижньому Бистрому, побудувати амбулаторії в Сокирниці і Золотареві.
У 1997 році на базі Хустської РЛ було створено перше серед районних лікарень діагностичне відділення, оснащене відповідним обладнанням. Ми започаткували нові медичні малоінвазивні технологій в хірургії (лапароскопічні операції). До слова, із року в рік стараємося покращувати умови перебування хворих у медзакладі.
Із 2008 року я працюю головним лікарем районної лікарні. Уже на цій посаді провів реконструкцію операційного блоку, який оснащено відповідним сучасним технологічним обладнанням. Крім того, проведено реконструкцію харчоблоку та котельні. За останні роки лікарня також поповнилась комп’ютерним томографом, наразі замінюємо його на більш сучасним. Зараз в стадії завершення переговори з представниками Одеського інституту офтальмології щодо здійснення оперативних втручань із заміни кришталика. 28 червня маємо підписати угоду з партнерами, а відтак – одразу розпочнемо працювати і лікувати очі краян.
Наразі за підтримки Міжнародного банку розвитку і реконструкції у процесі втілення проект введення у практику сучасних кардіохірургічних технологій. Зазначу, що серед районів області наш медичний заклад завжди займає чільне місце.
З 2010 року на території райлікарні діє міжконфесійна церква, тож наші пацієнти можуть як лікуватись фізично, так і зцілюватись духовно.
-Володимире Михайловичу, краяни вас добре знають не лише як лікаря, як очільника районної лікарні, але й як людину відповідальну, виважену, мудру, із активною громадською позицією. Неодноразово мешканці міста й району вас обирали депутатом різних рівнів…
-Депутатом обласної та районної рад мене справді обирали не раз, обласним депутатом я є й зараз. Крім того, я член Хустського міськвиконкому, член Асоціації головних лікарів України та Заслужений лікар України. Але всі ці «регалії» ніщо, порівняно з людською шаною і добрим словом, почутим від пацієнтів.
-Яким є ваше життєве кредо?
-Жити в гармонії зі світом: як із суспільством, так і з природою…
-А чи є у вас якесь хобі? Можливо, любите подорожувати…
-Так. Взимку полюбляю гірськолижний спорт. Улітку – туризм.
-Яку музику слухаєте у вільний час?
-Люблю класику, коли маю поганий настрій, слухаю Вівальді «Чотири пори року» це заспокоює.
-А що читаєте на дозвіллі?
-Зараз читаю Дена Брауна, періодично перечитую Дейла Карнегі.
-У вашій родині не ви один є людиною в білому халаті? Як сім’я ставиться до роботи?
-Дружина Надія Юріївна – медичний працівник районної поліклініки, син Руслан є завідувачем неврологічним відділенням, дочка Людмила – юрист. Маю ще чотирьох чудових онуків – Романа, Володимира, Артура та Стаса. А проживаю я у одному дворі з батьками, які є моєю опорою та наставниками. Родина, звичайно ж, із порозумінням реагує на мою професійну справу, завжди підтримує, поважає мій вибір, адже є й таке, що працювати доводиться у свята та вихідні… Тож дуже вдячний близьким людям за їхню любов та тепло, життєдайний вогонь, що спонукає до нових звершень.
-А що можете сказати про колектив райлікарні?
-Медичний колектив є достатньо професійним, кваліфікованим та відповідальним, оперативно реагує на виклики, пов’язані зі станом здоров’я населення. Загалом у нас є 800 працівників. Із яких більше сотні лікарів і 350 осіб середнього медичного персоналу. Загалом протягом року через лікарню «проходить» близько 19 тисяч пацієнтів, здійснюється до 2 тисяч пологів та 3,5 тис. оперативних втручань.
-Що можете побажати великому медичному загону Хустщини з нагоди професійного свята?
-У першу чергу, особистого щастя та плідної, наполегливої праці, натхнення та вагомих здобутків на ниві охорони здоров’я. Нехай професіоналізм, доброта, чуйність, відданість найгуманнішій у світі професії вселяють у душі надію на впевненість у завтрашній день, дарують заслужену шану й авторитет. Даруйте людям радість життя! Родинного всім тепла, достатку, любові та сімейного благополуччя!
-Приєднуюсь до вітань і спасибі за розмову.

Розмовляла Марина АЛДОН

Хустяни втретє стали переможцями обласної спартакіади працівників закладів культури Закарпаття

аватарка

Хустяни втретє стали переможцями обласної спартакіади працівників закладів культури Закарпаття

6 червня 2015р. на стадіоні «Авангард» в м. Ужгороді пройшла ІІІ обласна спартакіада працівників закладів культури Закарпаття. Третій рік поспіль честь працівників культури м. Хуст захищали тренери-викладачі Хустської міської ДЮСШ «Хуст-Нарцис». Безумовні фаворити, як назвав головний суддя змагань нашу збірну, не залишили жодних шансів на перемогу іншим командам. Втретє кубок спартакіади та чемпіонські лаври належать команді з міста над Тисою. Хустяни дали фору найближчим переслідувачам майже вдвічі. Слід відмітити нашу зіркову сімейну команду в складі Мазур Ірини, Юрія та Дениса, триразових чемпіонів спартакіади. Вперше на обласних змаганнях святкував перемогу учасник змагань з шашок Голубець В.П., а команда чоловіків (Б.Сура, Ю.Мазур, В.Шеффер, Ю.Мовчан, Ю.Мороз) стала бронзовою з перетягування канату. В цілому команда показала високий рівень фізичної форми та майстерності, ще раз доказавши всім, що хустяни стали чемпіонами не випадково.
Володимир Власюк,
начальник управління культури, молоді і спорту

У неділю в Хусті відбудеться концерт

uGtMzU2J9V0

До уваги жителів та гостей міста!

У неділю, 21 червня 2015 року з 19.00год. до 22.00год. на Майдані Незалежності в місті Хуст, з ініціативи Хустської Громадської організації «Євангельських християн Баптистів» (керівник Недзельський В’ячеслав Павлович, моб.тел.:067-312-45-33) та за підтримки Хустської міської ради, буде проводитися святковий концерт молодіжного гурту «Patlis Band». Запрошуємо всіх.
Управління культури, молоді і спорту

До уваги жителів та гостей міста!

tiger-1384946149
До уваги жителів та гостей міста!

У понеділок, 22 червня 2015 року, в концертній залі Хустського районного будинку культури відбудеться благодійний концерт Національного ансамблю пісні і танцю Угорської Республіки на підтримку бійців в АТО.
Початок концерту о 18.00год. Запрошуємо всіх бажаючих.

Управління культури, молоді і спорту

Данилово крізь призму творчого бачення Луки Ороса

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Данилово крізь призму творчого бачення Луки Ороса

Нещодавно в ужгородському видавництві «Ліра» вийшла друком книга про село Данилово, що на Хустщині. Автором історико-етнографічного нарису, що розкриває історію невеликого закарпатського населеного пункту від найдавніших часів до наших днів є Лука Орос, упорядником – відома в краї дослідниця – Таміла Висіцька.
Починається видання фізико-географічною характеристикою села, далі йдеться про родовища корисних копалин, мінеральні, соляні, термальні джерела, назви села та його частин. Зокрема, вражають описи урочищ , легенди про «королівський» ліс, місцевий цвинтар, назви озер.
«Село Данилово розташоване в передгірській зоні за 21 км від м. Хуст – районного центру, за 10 км від залізничної станції Сокирниця на лінії Королево-Великий Бичків, на автошляху Драгово-Сокирниця-Синевир. Починаючи із часів Австро-Угорщини Данилівській сільській раді було підпорядковане село Олександрівка, розташоване на відстані 5 км від с. Данилово», – підкреслює на перших сторінках видання пан Лука.
«Завдяки клопіткій праці Луки Івановича Ороса наші нащадки будуть мати змогу дізнатися про далеке минуле села Данилово, про свій родовід. Можливо, це дасть їм привід для гідного наслідування деяких вчинків їх предків або застереже від помилок у майбутньому», – йдеться у передмові.
Надзвичайно цікавим та історично цінним є розділ про народні звичаї – вечорниці, піроскуби, обряди поховання, хрещення, весілля. Скажімо, вражає, як наші предки збиралися за роботою у знайомих господинь, як ткали, пряли, танцювали, бавились, які пісні співали, як гуртувалася та знайомилася молодь. Дозвілля краян автор описує так: «Зимовими вечорами сходилися дівчата до однієї з хат, прихопивши з собою ручну роботу (вишивання, гачкування – в’язання манжетів чи комірців до сукні, прядіння). На дівочих вечорницях робота не спорилася, бо невдовзі з’являлися парубки з гудаками і розпочиналося щось на зразок сучасних дискотек».
Розповідає у книзі Лука Орос і про односельців, вимальовує цілі родові дерева, про всіх згадує з особливим теплом та симпатією. До речі, у тесті поряд із прізвищами мешканців села майже всюди наводяться і прізвиська, тобто імена, якими «охрестили» ту чи іншу сім’ю данилівці.
Детально описано у виданні й ремесла та промисли мешканців села, що на Хустщині – торгівлю, кооперацію, сільське господарство, освіту, культуру, медицину, економічне становище, громадське життя краян, культові споруди, зокрема, старовинну дерев’яну готичну церкву святого Миколая, яка є справжньою родзинкою Данилова.
Складається нарис із шести розділів: «Топоніміка», «Наш родовід», «Соціальне й економічне становище селян, участь у політичному житті», «Віросповідання», «Родом із Данилова (роди, окремі особистості)», «Обради, звичаї».
Окрасою змістовного історико-етнографічного нарису є кольорові ілюстрації, унікальні як старовинні, так і сучасні світлини. Окремим розділом («Додатки») подаються фотоскани документів, Данилівського Євангелія, церковних книг, протоколів, кадастрових карт тощо.
-Книгу можна було видати й раніше, та завжди бракувало вільної хвилинки, – каже Лука Орос. – Робота над нарисом тривала довго, адже потрібно було зібрати чимало архівних документів, матеріалів, відомостей та офіційних фактів. Але пошук інформації – процес цікавий, тож роботою я вдоволений.
До слова, сам автор за фахом не письменник, не філолог, а випускник Львівського торгово-економічного інституту, тривалий час працював інструктором заготконтори, інструктором та директором Данилівського сільського споживчого товариства (нині є головою правління установи). Але завжди пан Лука вирізнявся активною життєвою позицією, був членом виконкому, неодноразово обирався депутатом. Крім того, людиною він є творчою, чудово співає та має хист до літературно-публіцистичної діяльності.
Нарис, виданий у твердій палітурці, вміщає 412 друкованих сторінок. За короткий час книжка уже стала раритетною, її встигли полюбити численні читачі. Здається, ніби всю історію рідного населеного пункту автор пропустив через себе, власну душу, аби найточніше донести власні знання до інших.
Охопити короткою рецензією усю глибину хронікально-художнього видання важко. Тому книжку варто прочитати кожному, хто цікавиться історією рідного краю.

Марина АЛДОН

На Хустщині зростають надходження єдиного податку

На Хустщині зростають надходження єдиного податку

Протягом січня-травня поточного року платники податків Хустщини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, направили до бюджету 6,2 млн. грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата податку зросла на 1,2 млн. грн., тобто на 20 відсотків.
Фізичні особи-підприємці сплатили до бюджету 5,3 млн. грн., що на 912 тис. грн. більше, ніж за січень-травень 2014 року.
Юридичні особи, які використовують спрощену систему, сплатили 910 тис. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження від цієї категорії платників зросли на 300 тис. грн.
Хустська ОДПІ звертає увагу суб’єктів господарювання, платників єдиного податку, що з 1 січня 2015 року розширена сфера застосування реєстраторів розрахункових операцій відповідно до внесених змін до законодавства України 28.12.2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».
Закон звільняє від застосування реєстраторів розрахункових операцій платників єдиного податку другої і третьої груп (фізичних осіб-підприємців) при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платників єдиного податку першої групи.
У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи-підприємці другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО.
При цьому застосування РРО розпочинається:
– платниками єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року;
– платниками єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року.

За матеріалами Хустської ОДПІ

Хустська ОДПІ запрошує на семінар

Хустська ОДПІ запрошує на семінар

Хустська ОДПІ запрошує платників податків та їх бухгалтерів взяти участь у семінарах, які відбудуться 16, 18, 23, 25 червня в приміщенні Хустської ОДПІ за адресою м. Хуст, вул. Духновича, 17. Початок семінарів об 11 годині.
У програмі семінарів:
• новий порядок подачі звітності по єдиному соціальному внеску;
• особливості придбання та застосування РРО платниками єдиного податку ІІІ групи;
• порядок придбання ліцензії на право торгівлі пивом;
• система електронного адміністрування ПДВ;
• порядок заповнення декларації акцизного податку.

Хустська мерія зібрала і привітала журналістів

P6098397

Хустська мерія зібрала і привітала журналістів

9 червня представників періодичних видань та телебачення з професійним святом вітало керівництво міста над Тисою.
Зокрема, грамотами та подарунками було нагороджено керівництво та журналістів газет «Вісник Хустщини», «Нарцисова долина», а також регіональної телекомпанії «РТК-Хуст». Провели зустріч Хустський міський голова Володимир Кащук, секретар міськради Володимир Ерфан та голова міськвиконкому Василь Сабадош.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Крім вітань та пам’ятних сувенірів, журналісти також отримали відповіді на важливі питання, що стосуються життєдіяльності міста, зокрема, щодо другої черги реконструкції центральної частини міста, ремонтних робіт у центральному парку відпочинку, оплати комунальних послуг тощо.
Зустріч пройшла у формі конструктивного діалогу і завершилась спільним фото на згадку.

Анна Кнауер