Драгівчани власним коштом ремонтують дороги в селі

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Драгівчани власним коштом ремонтують дороги в селі

Дороги на Хустщині  нагадують американські гірки і не витримують жодної критики. Останній раз ямковий ремонт проводився більше, ніж рік тому, і то не всюди. Проїхати кілометр шляху автівкою можна  не набагато швидше, аніж пройти пішки. Тож місцеві селяни уже давно вимірюють відстань не довжиною шляху, а хвилинами, за яку вони її долають.

Під час негоди «автобани» стають схожими на велику суцільну калюжу. У окремих населених пунктах люди скаржаться, що через їхні села навіть відмовляються їхати рейсові автобуси.

Щоб не чекати «милостині» від автодору, який, до речі, теж погано фінансується, група активістів із Драгова взялась сама лагодити центральну дорогу.  Зі слів місцевих мешканців, відрізок автошляху Драгово-Вільшани не ремонтували більше п’яти років. Тож селяни самі проявили ініціативу і взялись до справи. Заливають краяни, правда, центральну вулицю села не асфальтом, а  бетоном, але переконані, що так буде навіть ефективніше. Роботи проводяться власним коштом драгівчан і працюють вони не абияк, а на совість, бо ж автомобілі, які відмовляються їздити на «танкодромах» Хустщини, доводиться ремонтувати чи не щомісяця, а витрати все одно ніхто не компенсовує. На жаль, така ж невтішна ситуація з дорожніми артеріями практично на всій території Закарпаття.

Ентузіазм жителів Драгова дивує, але й радує. Адже з ранку до ночі люди метушаться не в себе по господарству, а на дорозі, хоча справ і вдома вистачає. Озброєні лопатами, тачками, сапами і «залізними конями», драгівчани проторюють шлях у Європу власним прикладом, докорінно змінюючи і себе, і власний населений пункт.

Марина Алдон,

“Карпатський об’єктив”

Фото Агнеси Куртяк

Хустську РДА офіційно очолив Іван Рогач

3876

29 квітня відбулося офіційне представлення нового голови Хустської районної державної адміністрації – Івана Рогача

“Інавгурація” проходила  у сесійній залі Хустської райради. У заході взяли участь голова Хустської районної ради Василь Губаль, депутатський корпус району, працівники апарату, керівники структурних підрозділів, управлінь, відділів, служб райдержадміністрації, правоохоронних та контролюючих органів, селищного та сільських голів, керівники організацій, підприємств, громадських та політичних партій району.

Представив новопризначеного очільника Хустщини  в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації Андрій Сербайло. Він ознайомив присутніх з розпорядженням виконувача обов’язки Президента України, Голови Верховної Ради України О. Турчинова від 24.04.2014 №755/2014-рп «Про призначення І.Рогача головою Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області» та наголосив на головних завданнях, які наразі стоять перед владою.

    Хочу зазначити, що Іван Юрійович має великий досвід роботи на виробництві, тривалий час займався громадською діяльністю. Маю надію, що  чималий багаж практичних знань, здобутий новим керманичем РДА, дасть йому, спільно з органами місцевого самоврядування, районним корпусом депутатів, вирішувати ті нагальні проблеми сьогодення, які нажаль існують в районі. Бажаю Івану Рогачу виправдати довіру територіальної громади Хустщини, – зазначив в.о. голови облдержадміністрації.

          До привітань з призначенням нового голови районної державної адміністрації приєднався й голова Хустської районної ради Василь Губаль, який підкресив, що   готовий до плідної співпраці, заради розвитку та процвітання  рідної Хустщини.    

        У свою чергу, Іван Рогач висловив подяку за високу довіру, яку висловило йому керівництво держави та області. Підкреслив, що  розуміє всю відповідальність покладену на нього та закликав до тісної співпраці та підтримки територіальні громади, громадськість та депутатський корпусу району.

Хустська районна рада

Хустська міліція спростовує наявність гральних автоматів на вул. К.Січі

290420141922

Міліція надає спростування щодо гральних автоматів у Хусті по вул. К.Січі,43

29 квітня 2014 року на одному з закарпатських сайтів було опубліковано інформацію під назвою «Хто “кришує” гральний бізнес у колишній столиці Карпатської України?».

Отримавши інформацію з мережі Інтернет, очільник хустської міліції Василь Турдай негайно направив оперативників сектору боротьби з економічною злочинністю на вулицю Карпатської Січі, 43 з первіркою.

 290420141925

На місці правоохоронці встановили, що ніякої кімнати з гральними апаратами там немає. За вказаною адресою тривають ремонтні роботи щодо благоустрою магазину з реалізації жіночого одягу. 

 -Якщо Вам відомо про підпільні ігорові зали, то прошу надавати інформацію на номер телефону «102» або особисто телефонувати мені на номер 4-31-11, – наголошує Василь Турдай.

 

Агнеса Куртяк,

Хустський МВ УМВС

Спортивні успіхи хустянок

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Спортивні успіхи хустянок

17 квітня у Львові пройшов відбірковий турнір в вище училища фізичної культури з вільної боротьби серед дівчат. За місця в учбовій установі боролися 80 дівчат з усіх областей України. Відрадно, що наші юні землячки, вихованки спортивної школи «Хуст-Нарцис» виступили гідно. Зокрема, у ваговій категорії 32 кг чемпіонкою стала хустинка Мар’яна Томищ, а в категорії 37 кг третє місце виборола Вікторія Міклош (НВК – вчитель В.Ю.Галай, Хустська спортивна школа – тренер І. М.Шайтілаєв) Наставники приклали чималих зусиль для того, щоб мрії спортсменок із міста над Тисою збулися.

12-15 квітня дівчата вже взяли участь у зборах навчального закладу. Приємно, що наші землячки стали студентками вишу і навчатимуться в престижному ВУЗі.

П.Поп

У Хустському міськвідділі міліції тепер можна отримати довідку про несудимість

У Хустському міськвідділі міліції тепер можна отримати довідку про несудимість

 З 17 квітня 2014 року сектором інформаційно-аналітичного забезпечення Хустського МВ УМВС України в Закарпатській області, керуючись ст.19 Закону України “Про захист персональних даних” відомості про відсутність або наявність судимості громадянам на їх запит надаються безкоштовно.

Для отримання відомостей громадянину необхідно особисто або через уповноважену ним особу (за нотаріальним дорученням) подати письмовий запит до СІАЗ за адресою : вул. 900-чя Хуста №29, м. Хуст, прохідна МВ, 1-й поверх, каб. № 38.

Прийом запитів громадян з цих питань здійснюється щоденно, крім вихідних та святкових днів, згідно з графіком :

 понеділок – п’ятниця:   

 09 :00 до 10.00

 15:00 до 16.00

Згідно ст. 16 Закону України “Про захист персональних даних”

запит задовольняється протягом тридцяти календарних днів з дня його надходження (як правило до 10 діб), при цьому мета запиту громадянином не вказується, крім випадків, установлених законом, а саме для здійснення усиновлення, встановлення опіки (піклування), створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу.

 При собі необхідно мати оригінал та ксерокопію документа, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон тощо).

 Термін дії відомостей не визначається, так як вони надаються станом на дату здійснення перевірки. Він може встановлюватися установою або іншим органом, який з урахуванням її змісту приймає рішення про призначення на певні посади, надання права займатися визначеними видами професійної діяльності або скористатися іншими правами.

Хустський МВ УМВС

 

 

Михайло Ільницький згадує про Чорнобиль із власних світлин

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Михайло Ільницький згадує про Чорнобиль із власних світлин

26 квітня 1986 року – одна з найтрагічніших дат в історії людства: на четвертому блоці Чорнобильської атомної електростанції за 110 кілометрів від столиці України Києва, майже в центрі Європи, сталася аварія, яку обґрунтовано кваліфікують як найбільшу в світі техногенну й екологічну катастрофу.

Михайло Ільницький народився у 1966році в с.Руське Мокре,Тячівського району у сімї військового. Вже змалку Михайла батько виховував до дисципліни та принципіальності, порядку та порядності. Цими чеснотами він втілював у ньому дух справжнього чоловіка та достойного громадянина своєї держави.

Після навчання середньої загально – освітньої школи Михайло служив в Мукачівському прикордонному загоні. З дитинства виховуючись у військовому дусі, а також під час служби в армії хлопець твердо вирішив, що стане правоохоронцем. Батьки підтримали вибір сина, і благословили на нелегку міліцейську ниву.

Наказом начальника УМВС України в Закарпатській області молодшого сержанта міліції Михайла Ільницького, було призначено на посаду інспектора дорожньо-патрульної служби Хустського взводу.

Незабаром на Ільницького чекав новий наказ про направлення його в м. Чернобиль, для несення служби та  охорони громадського порядку. Як інспектор ДПС, зразково ніс службу на постах ВДАІ по периметру зони відчуження; супроводжував вантажні автомобілі з будівельними матеріалами, для будівництва саркофага. У радіаційній зоні Михайлу Ільницькому довелось перебувати близько півтори місяця. Сьогодні майже кожного разу при вільній хвилині Михайло Ільницький бере до рук фотоальбом, з чорнобілими фотографіями де є зображені його друзі-колеги та чорнобильська атомна електростанція.

Після «радіаційних днів» Михайло Ільницький повертається в рідне Закарпаття. Поступає в Орловську(Росія) середньо-спеціальну школу міліції. Після навчання службу продовжив у Тячівському ДАІ РВ УМВС України в Закарпатській області ; у 2007році був переведений в ДАІ та АТІ з обслуговування м. Хуст та Хустського району, а вже у 2012році був переведений до Хустського міськвідділу міліції на посаду оперативного чергового.

Наразі пан Михайло перебуває на заслуженому відпочинку та виховує трьох дітей.

Агнеса Куртяк,

Хустський МВ УМВС

Мешканців Заброді непокоїть незаконна вирубка лісу

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На прийом громадян до Василя Турдая, прийшло близько три десятка громадян із Заброді

Люди прийшли з такими проблемами, як : незаконна вирубка лісу, крадіжки в селі та поділитися проблемами села побутового характеру.

Першими до полковника міліції завітали близько три десятка молодих чоловіків, які розповіли про незаконну рубку лісу. Василь Турдай вислухавши проблему селян, пообіцяв, що їхнє питання буде піднімати на сесії Хустської районної ради.

Інша жителька поцікавилися розкриттям крадіжок філіалу «Укрпошти» та присілку Сліпенький, де невідомі особи в білий день з будинку винесли гроші. Головний міліціонер розповів,що сьогодні, над цими злочинами правоохоронці наполегливо працюють, і вже є деякі напрацювання.

Потім люди розповіли про такі проблеми, як розбита дорога у селі; земельні проблеми,які виникають тут майже кожної весни та інше.

Василь Турдай каже, що владі постійно потрібно іти до людей. Цікавитися їхнім життям-буттям, допомогти порадою, добрим словом та ще й ділом не завадить. 

 

Агнеса Куртяк,

Хустський МВ УМВС


Історія одного жебрака або Сліпий серед «незрячих»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Історія одного жебрака або Сліпий серед «незрячих»

Зазвичай у ЗМІ прийнято писати про людей видатних,висвітлювати діяльність політиків, чиновників чи постатей, які залишили  творчі або виробничі автографи в історії краю, прославили місто, область, державу. Чомусь, ніби не помічаючи, що діється довкола,  ми щодня проходимо повз тих, хто стоїть із простягнутою рукою… Звикли, зачерствіли, збайдужіли? А, до речі, у кожного із жебраків своя доля і свої причини старцювання…

Важке дитинство

Володимир ріс у звичайній сільській родині на Хустщині. Здається, нічим не відрізнявся від однолітків, любив ганяти м’яча, бавитись у піжмурки,  непогано навчався у школі… Та щойно йому виповнилось  дев’ять років, у родині сталось лихо – несподівано помер батько. Незабаром мати вдруге вийшла заміж і народила сестричку. Вітчим від першого дня незлюбив пасинка, обділяв у всьому, нерідко давав стусанів ні за що. Якщо сестра щось розбивала, завжди діставав Володимир.

Одного разу Марта одягнула мамині туфлі на підборах і вирішила походити в дорослому взутті на подвір’ї. Та несподівано маленька дитяча нога підвернулась, дівчинка впала і зламала руку.  Вітчим у той час був на роботі. Мати сама відвезла доньку в лікарню.  Медики зробили все необхідне, наклали гіпс і відпустили дівчинку додому. Увечері, коли Семен Георгійович повернувся і побачив доньку з перев’язаною рукою, суворо спитав у чому справа. Марта розповіла. Тоді чоловік щосили почав лупцювати пасинка. Хлопець втікав від жорстоких побоїв, та на ганку вітчим його зловив і зіштовхнув зі сходів…

Отямився хлопець уже в лікарні. Як виявилось, світ для нього змарнів, пожух… Володимир почав втрачати зір…

Шалене кохання

Юність у Володимира Рущака пройшла теж не дуже солодко. Щойно отримав шкільний атестат, назавжди покинув родину. На жаль, мати помічала тільки нового чоловіка і сестру, а син, наче був нерідним…

Із-за хвороби очей, нормальну роботу в Хусті знайти не міг, тож через УТОС влаштувався робітником на ламповому заводі, щоб заробити хоч на оплату квартири та харчі. Колеги порадили оформити інвалідність. Тож Володимир подався у районний відділ соціального забезпечення. І там зустрів її… фатальну жінку, любов свого життя. Великі сині очі незнайомки здавались уламками неба, а кучері русявого волосся, обрамляючи бездоганний овал світлого обличчя, нагадували колоски пшениці. 

Єва сиділа в інвалідному візку і Володимир, фантазуючи через поганий зір, яка ж вона насправді, мимоволі торкнувся теплої долоні жінки… і серце забилось так, ніби от-от вискочить із грудей.  З того часу вони почали зустрічатись. Проте родина коханої була проти їхніх стосунків, вважаючи, що Володимир – пройдисвіт, який полює за житлом.  Йому тоді було 24, а їй – 42. Велика різниця у віці не лякала чоловіка, навпаки, поруч із нею він відчував себе більш впевнено і отримував саме ту порцію ласки і тепла, яку недоодержав у дитинстві від матері.

Сумісне життя було нелегким, бо весь час потрібно було збирати гроші на операції – то Єві на спині, то Володимиру на сітківці. Періодично сапомочуття покращувалось, періодично – погіршувалось. У обох… Мешкало подружжя в хаті Єви, куди час від часу навідувались її близькі, щоб попсувати обом нерви. Але їх об’єднувало головне – кохання, для якого усі перепони здавались тимчасовими…

Проте однієї зимової ночі Єви не стало… Вона померла від інсульту. Раптово. І сонце, ніби навіки згасло.

Чарівна сопілка

Володимир дуже важко переживав втрату єдиної в житті близької людини. Залишившись наодинці з горем, нерви почали здавати, зір інтенсивно погіршувався. Він уже майже нічого не бачив.

Тоді смерть здавалась найкращим порятунком від мук. Але довелось жити… долати депресію…

-Щось у душі зламалось, мені було байдуже, чи завтра наступить, чи доба триватиме вічно – згадує Володимир Рущак. – Я міг дуже довго не виходити з дому, тижнями не їсти, тільки пити воду. Відчував, що опускаюсь на соціальне дно.

Одного разу чоловік почув, як сусідський хлопчик грає на сопілці. Мелодія лунала так голосно і дзвінко, що Володимиру теж захотілось спробувати, бо колись, іще маленьким, саме гри на цьому інструменті його навчав рідний батько. Нахлинули спогади…

 -Покликав Максимка. Попросив «дудку». І ніби поринув у інший простір. Та мить була такою солодкою і щасливою! – ділиться В.Рущак. – За кілька днів батьки хлопчика подарували мені таку ж чарівну паличку. Із того часу з сопілкою не розлучаюся.

Життя навпомацки

Зараз Володимир із паличкою, на дотик вивчає горбисту дорогу перед собою. Щоб пересуватись містом, щодня доводиться прикладати титанічних зусиль. Та він іде… щоб «заробити» на хліб щоденний грою на одній із вулиць Хуста.

Хтось називає чоловіка симулянтом, хтось дорікає за жебракування,  хтось навіть насміхається, та мало кому відома важка доля цієї далеко непересічної людини. Бо є в душі старця Божа іскра, грає він не так, як вчать у вишах, не за правилами нотної грамоти, а серцем, імпровізує, за слухом відтворює будь-який мотив…

-Тростина – мій поводир, – усміхається чоловік, – а сопілка – годувальниця. До сліпоти я вже звик, як до невідворотного фатуму. Не бідкаюсь, бо розкошує нині мало хто. Якби не постійна потреба в ліках, до того ж недешевих, не випрошував би милостиню від перехожих. Але пенсії не вистачає… Жити складно, але не безнадійно…

До речі, колись вважалося, що позбавлення людини можливості бачити є більшою карою, ніж смерть. Цар Едіп для спокути власної провини не вбивав, а осліпив себе. Шекспір також переконував, що фізична загибель є меншим нещастям, аніж сліпота. А скільки співчуттів викликають досі оспівані Шевченком кобзарі, бандуристи, лірники… Утім, сьогодні нерідко «сліпий» натовп метушливо проходить повз незрячих і навіть не замислюється, якими обділеними почуваються в суспільстві ті, хто живе в постійній темряві…

Марина Алдон,

«Карпатський об’єктив»      

У Хусті на вокзалі продавали коноплю

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У Хусті на вокзалі продавали коноплю 

У приміщенні залізничного вокзалу у м. Хуста скоєння адміністративного правопорушення ст.178 «Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді» кодексу України про адміністративні правопорушення.

Під час проведення особистого обшуку дільничним інпетором міліції було виявлено та вилучено паперовий згорток з подрібнено речовиною зовні схожою на листя коноплі.

Наразі дану речовину вилучено та направлено до науково-дослідного- експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Закарпатській області для дослідження.

Агнеса Куртяк,

Хустський МВ УМВС

 

У лісі, поблизу Хуста, знайдено тіло пенсіонера

les

У лісі, поблизу Хуста, знайдено тіло пенсіонера

Із заявою про загадкове зникнення чоловіка жінка повідомила правоохоронців, а через два дні у лісі було знайдено його бездиханне тіло.

67-річний житель одного із сіл Хустського району вирішив на Великдень провідати свого брата. Трохи погостювавши, чоловік додому вже не повернувся. На пошуки пенсіонера були задіяні дільничні інспектори міліції  та оперативники карного розшуку.

У ході проведення пошукових заходів працівники міліції виявили в лісосмузі у присілку Ділок бездиханне тіло чоловічої статі, яким являється дана безвісно відсутня особа. Під час проведення зовнішнього огляду трупа,слідів насильницької смерті не виявлено.

Агнеса Куртяк,

Хустський МВ УМВС