Відбулась фінальна гра сезону 2014-2015 навчального року і підбито підсумки Чемпіонату міста серед інтелектуалів студентської молоді

аватарка

Відбулась фінальна гра сезону 2014-2015 навчального року і підбито підсумки Чемпіонату міста серед інтелектуалів студентської молоді

Минулої середи, 25 березня 2015 року, відбулась фінальна гра турніру ерудитів «Що? Де? Коли?», в якому взяло участь 7 команд: «Stars» Карпатського інституту підприємництва ВМУРоЛ «Україна», «Медики-ведмедики» і «Вакцина» Закарпатського базового державного медичного коледжу, «Інь-Янь» Медичного коледжу «Монада», «ХусТеК» Хустського технічного коледжу ТСО України, «Будівельники» Хустського професійного ліцею та «Едельвейс» Хустського професійного ліцею сфери послуг.

8

Відповівши на 9 запитань, два бліци і «чорну скриньку» від ведучого гри Валерія Ігнатка І місце виборола команда «ХусТеК» Хустського технічного коледжу ТСО України (6,25 балів), ІІ місце в команди «Інь-Янь» Медичного коледжу «Монада» (6 балів) і на ІІІ сходинці (4,5 балів) – «Медики-ведмедики» Закарпатського базового державного медичного коледжу.
За підсумком ігор сезону 2014-2015 навчального року в «Студентській лізі» в п’ятірку кращих увійшли:

1. «ХусТеК» Хустський технічний коледж ТСО України 20,8 І
2. «Інь-Янь» Медичного коледжу «Монада» 20,55 ІІ
3. «Медики-ведмедики» Закарпатський базовий державний медичний коледж 19,3 ІІІ
4. «Едельвейс» Хустський професійний ліцей сфери послуг 18,05 ІV
5. «Stars» Карпатський інститут підприємництва ВМУРоЛ «Україна» 16,75 V

9
Переможців березневого турніру сезону 2014-2015 навчального року нагороджено грамотами міської ради і вже в травні вони змагатимуться з переможцями «першої» і «вищої» учнівських ліг міста і Хустського району в суперфінальній грі, присвяченій 925-ій річниці Дня міста Хуст.

Володимир Власюк,

начальник управління культури, молоді і спорту

Землякам потрібна допомога

kviP2jvC1Hc

Землякам потрібна допомога

Об”єднання “Самопоміч ” м. Хуст та ГО “Патріоти Хустщини” інформують, що до нас звернулися наші земляки – бійці ЗСУ, а саме Ткачук Андрій, Галай Дмитро та Климик Ярослав з проханнями допомоги необхідними для них речами.

q2g4NUqthTw

Климик Ярослав, боєць 46 батальйону спец. призначення ЗСУ “Донбас України” потребує 2 планшети з функціями GPS та підтримкою SIM картки. Вартість кожного не менше 1500 грн.
Ткачук Андрій боєць добровольчого батальйону “Карпатська Січ”, дислокація -населений пункт Піски, Донецька область потребує сучасний артелерійський компас вартістю не менше 700 грн.
Галай Дмитро – боєць ВЧ А 4152, учбовий центр, місце дислокації – Рівненський полігон потребує для підрозділу засоби гігієни, пральний порошок, відра, шкарпетки, кашкети та інше. Орієнтовна вартість речей близько 1500 грн.
Всіх охочих. небайдужих, співчуваючих просимо долучатися до збору даної допомоги.
З повагою Ігор та Семен.

Куди ведуть підземні ходи Хустського замку?

812614706e

Куди ведуть підземні ходи Хустського замку?

Підземні лабіринти у давнину – були невід’ємним атрибутом структури будь-якої фортифікаційної споруди. В умовах постійних воєнних конфліктів укриття під поверхнею землі давали можливість власникам угідь, феодалам, князям сховатись і вийти живити з ворожого оточення. Мав свої таємні ходи і колись величний Хустський замок. На 170-метровому узвишші, між заростей та чагарників, каменів і руїн, спробували відшукати їх і ми.

Від нападів ворогів краяни ховалися в церкві

Відомо, що в давнину Хустський замок складався з двох дворів: верхнього та нижнього. Фортецю також було оточено трьома кам’яними брамами, кожна з яких укріплювалась двома баштами. Зі східного боку мури твердині підсилювалися трикутною баштою, а з півночі та заходу — бастіонами. На території середньовічної споруди, як свідчать історичні документи, був також колодязь, глибиною 160 метрів. Та найцікавіше, що під замком на стрімкій горі існувала ціла мережа підземних ходів. На жаль, відомо про них небагато… кажуть, що було їх усього сім, за числом днів у тижні…
Єдиний стратегічний лабіринт, у існуванні якого можна переконатись навіть сьогодні вів від однієї з кімнат фортеці до найстарішої кам’яної церкви Хуста – Єлизаветинського костелу, пам’ятки оборонного типу ХІІІ століття. Навіть зараз у підлозі на території святині є люк, що слугує дверима у підземелля. Правда, сам лабіринт місцями засипаний і ніхто не ризикує спуститись у нього. Згідно деяких документальних джерел, саме за стінами костелу місцеві мешканці ховалися від нападників під час монголо-татарської навали 1241-1242 років. Сюди ж могли спуститись із фортеці володарі замку. За народними переказами, костел служив краянам спасінням і під час весняно-осінніх повеней, оскільки розташований на узвишші. Проте чи могли хустяни добратись до церкви підземеллями під час розливу річок – невідомо.

Таємна дорога до Королівського замку

Наразі спростувати чи довести припущення про те, що Хустський замок з’єднувався із Королівським не тільки наземними, але й підземними шляхами – важко.
Проте, згідно легенди, коли до міста над Тисою приїхав воєвода Хуст, він звелів краянам насипати гору і побудувати на її вершині кам’яну фортецю. Крім того, поміщик ввів панщину, тож людям доводилось працювати на будівництві. Важко було краянам, багато хто помирав від голоду й непосильної праці. Коли ж над околицями населеного пункту піднісся могутній архітектурний комплекс, пан наказав вирити підземний хід, аби сполучити власні володіння із цитаделлю у Королеві, на випадок ворожого вторгнення. Дев’ять років копали краяни підземну магістраль і коли, нарешті, завершили, воєвода поселився у фортеці. Назвав він місто Хустом, а ріки, що протікають неподалік – Тисою, Рікою і Хустецем – на честь власних дітей.

Внутрішні магістралі твердині

Були у фортифікаційній споруді й інші ходи, про які можемо дізнатись із різних друкованих видань. Зокрема, в «Українській радянській енциклопедії» (За ред. М. Бажана) йдеться, що: «До замку із заходу, від річки Хустеця, вела серпантинна дорога. На півдорозі до фортеці, де на південній частині гори починався крутий схил, стояв сторожовий будинок, руїни якого помітні і зараз. Тут знаходилася сторожа. З цього будинку до замку вів підземний коридор. Таким чином, замок був з’єднаний таємним ходом із сторожовим пунктом». Отже, між частинами замку теж були лабіринти.
Зі слів старожилів, колись у районі амфітеатру було невелике кругле підземелля, що вело на вершину гори. Сміливі парубки з ліхтариками навіть на канатах спускалися у котлован. Як не прикро, сьогодні вхід у підземелля завалився. Знайти його важко… проте можна.
Отже, як мінімум два ходи за межі Замкової гори не «виходили», тому, вірогідно, слугували для прикриття внутрішніх інтриг мешканців фортеці, або ж для попередження комендатури про якусь небезпеку.

Підводні чи підземні бункери?

Ще про два потаємні лабіринти, що вели до річок – один – до Ріки, інший – до Тиси, можна прочитати у виданні «Історія міст і сіл Української РСР. Закарпатська область». Скоріш за все, прокладалися вони для того, аби в період засухи можна було швидше добратися до водних артерій, як воєводі, так і його слугам, адже замковий колодязь міг пересихати.
А от найдовший, сьомий лабіринт, закінчувався аж у іншій державі – тодішній Трансільванії (сучасній Румунії). Найімовірніше, що торували цю магістраль останньою, у період, коли частина Закарпаття належала династії Драгів (XIV ст.).
Слід зазначити, що підземний Хуст таїть у собі досі багато секретів, які неодмінно слід розкривати. Прикро, що стіни величної твердині з кожним роком руйнуються все більше, а вони є німими свідками багатьох історичних подій і нагадують сучасникам про героїчне минуле славних пращурів.
До речі, незважаючи на активні пошуки, знайти на Замковій горі жоден із лабіринтів так і не вдалося…

Марина АЛДОН

Мережу “підірвало” відео про закарпатських любителів ігор з вогнем

ogon2_0

Мережу “підірвало” відео про закарпатських любителів ігор з вогнем

У мережі з′явилося відео про можливих «авторів» підпалів на Закарпатті.

«В даному матеріалі один з псевдо активістів, колишній працівник міліції, зізнається в кількох епізодах підпалів, в тому числі за допомогою «коктейлів Молотова», та детально розказує про ці діяння та особливості реалізації.

Дане зізнання (вихваляння) зроблено під час намагання «вербовки» одного з небайдужих громадян міста в своє ОЗГ (Організована Злочинна Група), та заздалегідь до підпалу тераси замісника мера м.Ужгород.

Тут Роман Богуславський розказує про хитрості свого ремесла і деталізує план підпалу цієї ж тераси на наб. Незалежності. Після чого, через нетривалий період вона згорає….

Також згадує про свої досягнення в підпалах видавництва «Закарпаття» та головного офісу однієї з політичних партій. До речі, в кожному випадку зазначається, що підпали здійснені за допомогою їхньої технології – «Коктейлями Молотова».

Ці всі факти підпалів можна знайти на закарпатських новинних сайтах, та порівняти. Всюди схожий стиль. В деяких навіть збігається час, який Богуславський зазначає в розмові.

Ось так «чесні» активісти працюють на благо Мукачівської Партії в Ужгороді.

Палять як опонентам так і своїм союзникам, для провокування політичної нестабільності та звинувачення керівництва правоохоронних органів в бездіяльності»,зазначається в супровідному тексті до відео? – пише “Дзеркало Закарпаття”

Водій автобуса, що прямував із Франкіщини, відмовився доставляти пасажирів до Закарпаття

сніг

Водій автобуса, що прямував із Франкіщини, відмовився доставляти пасажирів до Закарпаття

Автобус “Івано-Франківськ-Ужгород” виїхав з Івано-Франківська Автостанція №2 (район Пасічна) об 11:20.За кермом – водій Кохан Ярослав

Приблизно о 14:00-14:30 автобус зупинився через негоду (сніг і ожеледиця), проїхавши останній пункт Івано-Франківської області с. Вишків, Долинський район. Тобто на самому перевалі в снігу, хурделиці.
У автобуса була літня резина, і водій відмовився їхати далі. Водій абсолютно нічого не зробив, щоб якось допомогти пасажирам, бо це ліс, людей нема, транспорт їде рідко.
Він не повернув гроші, не пересадив на інший автобус Львів-Хуст, який був там близько 16:00, не зв’язався з МНС. Він просто оголосив, що автобус переночує на перевалі. Люди почали вибиратись своїми силами, за свої гроші. Також у автобусі була пасажирка старшого віку, що зламала ногу. Швидку викликала я із Хуста, телефонуючи на відділення МНС м. Долини. Іра, не маючи можливості вибратись сама, мерзла в автобусі із іншими пасажирами (мужики, якійсь вояки), які разом з водієм грілись алкоголем і не особливо хотіли повертатися в Долину, хотіли в Закарпаття. Я не знаю чому вони так, може їм все рівно де мерзнути, чи в автобусі, чи на вокзалі, чи їм просто було байдуже. Близько 23:30, зібравши останні сили, у весняному пальто, на морозі, Іра відійшла від автобуса на 1-1,5 км, щоб знову мені подзвонити (там, де стояв автобус немає мережі, і вперше вона дзвонила о 18:30), що до теперішнього часу її ніхто не забрав, хоча я спілкувалась із диспетчером Долинського МНС із 19:00 щогодини і благала допомогти Ірі – відвезти в Долину до батьків. Врешті-решт, це їхня робота – рятувати людей із таких ситуацій. Близько 02:00 її забрали МНС-ники із Долини на якійсь бойовій машині, зараз вона в лікарні. У неї була висока температура, їй через крапельниці вводять медикаменти, болить усе тіло. Слава Богу, обмороження немає.

Катерина Штефуца

P.S. Авторський текст опубліковано без змін.

Закарпатці милувалися сонячним затемненням

P3204006

Закарпатці милувалися сонячним затемненням

20 березня закарпатці мали змогу стати свідками унікального астрономічного явища – часткового сонячного затемнення. Повне затемнення, могли побачити мешканці півночі Атлантичного океану та в Арктиці.

P3203998
Ясне безхмарне небо дозволило протягом кількох годин спостерігати, як місяць затулив чатину сонячного диска.
До речі, цьогоріч затемнення проходило майже одночасно з весняним рівноденням, яке припадає на 21 березня. Але це випадковість, кажуть астрономи. Слід зазначити, що це було найбільше за останні 16 років затемнення головного світила нашої сонячної системи. Максимальна тривалість повної фази затемнення тривала – 2 хвилини 47 секунд.

 

Марина АЛДОН

Боєць АТО зустрівся з юною художницею

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Боєць АТО зустрівся з юною художницею

Цими днями у Хустській СШ І-ІІІ ст. №1 імені А. Волошина побував боєць 128 бригади, хустянин Михайло Коваленко. Воїн зустрівся з переможницею конкурсу малюнків серед учнів міста. Виграла творчий поєдинок четвертокласниця Ніколь Пашко. За цікаву неординарну роботу пан Михайло привітав дівчинку та поспілкувався з її однокласниками.
-Я намалювала голуба миру та веселку, малюнок оздобила написами «Слава Україні!», «Героям слава!» і «Повертайтеся живими!», – каже обдарована школярка. – На зворотній стороні залишила номер телефону.
Пана Михайла розчулила робота дівчинки і він зателефонував їй, а потім – неодноразово спілкувався з маленькою художницею. Ніколь теж просила рідних зв’язуватися з бійцем і цікавитися, як у нього справи, дуже раділа, коли він зміг приїхати до Хуста.
Наразі Михайло Коваленко знову перебуває у зоні бойових дій, а Ніколь Пашко молиться за нього і чекає на повернення воїна, якого називає своїм Героєм.
Марина АЛДОН

У Хусті пограбували керівника осередку ГО “Карпатська Січ”

8oE5vRaB9ro

У Хусті пограбували керівника осередку ГО “Карпатська Січ”

Через декілька днів після від”їзду з побратимами добровольця закарпатського підрозділу спецпризначення “Карпатська Січ”, керівника Хустського осередку ГО “Карпатська Січ”, Олександра Шутка на передову його будинок в м.Хуст було пограбовано. Очевидно, що напад носить замовний характер, адже житло не просто пограбували, а особливо ретельно порізали всі меблі і понищили речі, було зламано сейф та вкрадено мисливську зброю.

CrlcSwgL3zcЦе вже шостий випадок вияву крупного криміналітету за останній час в Хусті. Жодного випадку правопохоронними органами не було розкрито, а тому пора брати власну безпеку у свої руки.

У зв’язку з цим частина бійців підрозділу “Карпатська Січ” повертається додому та прийме рішення про створення загонів із забезпечення охорони тилу : частина активу організації воюватиме на передовій, а інша частина – утримуватиме порядок в Закарпатті.

Таким чином, замість повністю зосередитись на війні проти кремлівських окупантів на Сході, націоналісти через бездіяльність міліції змушені виконувати роботу останньої та самі забезпечувати собі надійний тил.

Звідси питання : чи потрібна нам така дармоїдна міліцейська система, яка не здатна виконувати і найменшу частину своїх зобов’язань?

ЗОГО “Карпатська Січ”

До 76-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України змагались ерудити

1

До 76-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України змагались ерудити

З нагоди дня народження Тараса Шевченка та 76-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України 4 березня 2015 року відбувся святковий турнір ерудитів «Що? Де? Коли?» серед команд студентів ліцеїв, коледжів та вузів міста Хуст.

4

Заявки на гру подали 9 команд: «Stars» Карпатського інституту підприємництва ВНЗ ВМУРоЛ «Україна», «Ерудити» Закарпатського лісотехнічного коледжу, «Медики-ведмедики» та «Вакцина» Закарпатського базового державного медичного коледжу, «Інь-Янь» Медичного коледжу «Монада», «ХусТеК» Хустського технічного коледжу ТСО України, «Едельвейс» Хустського професійного ліцею сфери послуг, «Будівельники» Хустського професійного ліцею та «Гімназисти ІІІ-го тисячоліття» Хустської гімназії-інтернату.

2
На початку гри всі учасники турніру хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які віддали своє життя за Карпатську Україну та героїв Небесної Сотні.

3
За результатами відповідей на 12 запитань від ведучого гри Валерія Ігнатка І місце виборола команда «Медики-ведмедики» Закарпатського базового державного медичного коледжу (7,3 бали), ІІ місце в команди «Ерудити» Закарпатського лісотехнічного коледжу (6,5 балів) і на ІІІ сходинці команда «Едельвейс» Хустського професійного ліцею сфери послуг (6,0 балів). Переможців нагороджено грамотами міської ради.

Володимир Власюк,
начальник управління культури, молоді і спорту

Бійцям потрібна допомога!

пс

Бійцям потрібна допомога!

У зв’язку з активним проведенням мобілізації та розширенням 1-го ЗБАТ ДУК, осередок Правого Сектора м. Хуст просить небайдужих допомогти у придбанні військових форм, продуктів, одягу, медикаментів та іншого.

Лише Ваша підтримка надає нам сил та наснаги у боротьбі з ворогом.

Наші контактні дані:

м. Хуст,
вул. Чубинського, 73,
тел. +380977222300
ps.khust@gmail.com
https://vk.com/ps_khust
https://www.facebook.com/groups/738212259607690/

Перемога буде за нами!

Слава Україні !