У Копашневі відбувся районний чемпіонат з футболу серед дівчат

IMG_0557

 У Копашневі відбувся районний чемпіонат з футболу серед дівчат

До Дня визволення Закарпаття, на Хустщині вже вчетверте проходить районний турнір з футболу серед дівчат.

21 жовтня спортивне свято відбулося у с.Копашнево. У поєдинку зустрілися команди школярок двох вікових категорій – молодші (до 9 класу) та старші (9-11 класи).

Турнір проходив за підтримки депутата Хустської районної ради В’ячеслава Гука.

IMG_0574

У результаті запеклої боротьби у молодшій віковій категорії перемогла команда Хуста, срібними призерами стави юні копашнівки, бронза дісталась драгівчанкам. Серед старших футболісток пальму першості вибороли хустянки, другу сходинку посіли драгівчанки, а третю – спортсменки з Копашнева..
До слова, чималу організаційну допомогу у проведенні поєдинку надали директор Копашнівської ЗОШ І-ІІІ ст. В.І.Хланта та вчитель фізичного виховання Ю.М.Хмара.

Переможниць спортивного дійства нагороджено цінними призами – шкіряними м’ячами. Крім того, усі присутні на святі мали можливість скуштувати солодощів та смачного торта.

Марина Алдон

Винуватця резонансного ДТП покарано. Про справу Нагірного розповідає Хустський Міжрайонний прокурор

p_65584_5_gallerybig

Винуватця резонансного ДТП покарано. Про справу Нагірного розповідає Хустський Міжрайонний прокурор

Нещодавно судом винесено вирок у кримінальному провадженні стосовно колишнього начальника філії ПАТ «Закарпатгаз»   Павла Нагірного за вчинення ним дорожньо-транспортної пригоди,  внаслідок якої загинула молода жінка та дитина. Детальніше про резонансну справу ми попросили розповісти Хустського міжрайонного прокурора Юрія Беламута.

– Незважаючи на те, що винуватець ДТП намагався уникнути відповідальності, прокуратурою та органом досудового розслідування вжито максимальних заходів з метою понесення ним законного та справедливого покарання, –  зазначив пан Юрій. – Так, коли стало очевидно, що доказів вини Нагірного більш ніж достатньо, він  відмовився від отримання будь-яких процесуальних документів, участі у слідчих діях і  ліг на стаціонарне лікування до лікарні.

Уже на початку грудня 2012 року до слідчого  надійшло повідомлення з лікувального закладу про необхідність лікування Нагірного в умовах психіатричного стаціонару. У зв’язку з цим, судом було задоволено відповідне клопотання органу досудового розслідування, а лікарями Львівської обласної державної клінічної психіатричної лікарні проведено стаціонарну судово-психіатричну експертизу. Згідно висновку експертів,  на момент події Нагірний психічним захворюванням не страждав, однак вже хворіє тимчасовим розладом психічної діяльності,  потребує госпіталізації до психіатричного закладу, а тому 18 січня 2013 року  його було примусово поміщено до психіатричного закладу в умовах, що виключають  суспільно-небезпечну поведінку, як це вимагає ст. 508 КПК України.

Позиція правоохоронних органів була принциповою – не дати винному уникнути покарання, а тому, за ініціативи Хустської міжрайонної прокуратури, з метою  підтвердження  висновку Львівських експертів, слідчим подано до суду ще одне клопотання – дати дозвіл на направлення підозрюваного Нагірного до іншого закладу, а саме до Київського міського центру судово-психіатричних експертиз.

За відсутності конкретних підстав, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України для такої процедури, це клопотання було  відхилено, як відхилено і апеляційні скарги на вказану ухвалу прокурора та потерпілого. Отже, зважаючи на висновок про психічну хворобу, яка виключає можливість застосування покарання,  орган досудового слідства  зобов’язаний надіслати до суду клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, що  і було вчинено 22 лютого 2013 року з одночасним інформуванням про таке звернення  лікарів Берегівської ОПЛ.

         Однак, уже на наступний день після звернення до суду, 23 лютого 2013 року, Нагірного  було виписано з лікарні. Пізніше  правоохоронцям стало відомо, що він, переховуючись, перетнув Державний кордон з Угорською Республікою.

Прокуратура зайняла принципову позицію щодо розшуку  Павла Нагірного. Для цього було залучено кращих фахівців, по допомогу звернулися до іноземних держав,  було проведено широкий спектр розшукових заходів і завдяки принциповості та наполегливості правоохоронців Нагірного було знайдено, затримано та екстрадовано в Україну.

Після цього провадження було передано до слідчого управління УМВС України в Закарпатській області, створено групу прокурорів до якої увійшли найбільш кваліфіковані та досвідчені працівники прокуратури області та Хустської міжрайонної прокуратури.

 Після вручення Нагірному повідомлення про підозру, обвинувальний акт щодо нього скеровано до суду.

         У ході судового розгляду судом ретельно досліджено кожен доказ, поданий стороною обвинувачення на доведення вини  Павла Нагірного, перевірено всі обставини цієї події,  вирішено ряд клопотань як сторони обвинувачення, так і сторони захисту. Завдяки кваліфікованому та якісному підтриманню обвинувачення, принциповій позиції групі прокурорів в суді,  версії сторони захисту спростовані. Позиція у судових дебатах, висловлена старшим прокурором Хустської міжрайонної прокуратури та підтримана прокуратурою області була виваженою та непохитною  – призначити Нагірному максимальне покарання – 10 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 3 роки.

 Отже, саме завдяки спільним зусиллям прокуратури, проведеній досудовим слідством роботі по зібранню та фіксуванню доказів,  завдяки подальшій скрупульозній, всебічній, повній та головне неупередженій  перевірці поданих обома стонами  доказів   судом,  у справі  ухвалено єдине законне і справедливе рішення, а винний не уник  заслуженого покарання –  8 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 3 роки.

Записала Марина Алдон

Під час візиту Митрополита Онуфрія на Хустщину, правоохоронці забезпечили громадський порядок

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Під час візиту Митрополита Онуфрія на Хустщину, правоохоронці забезпечили громадський порядок

Днями Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій приїхав на Закарпаття щоб вшанувати 100-річчя трагічного  Мараморош-Сиготського процесу над православними у 1913-1914 роках та  провів Божественну літургію у Свято-Миколаївському  чоловічому монастирі  с. Іза-Карповтлаш Хустського району.

Під час Служби Божої Митрополит Онуфрій розповів, що рівно 100 років тому у  Мараморош-Сигеті відбувся трагічний процес над православними у 1913-1914 роках. На цьому судовому процесі  судили віруючих за їхнє бажання сповідувати православну віру.  Головним обвинуваченим був  священик  Олексій (Кабалюк) – активний  учасник руху за відродження православ’я на Закарпатті. Після богослужіння Предстоятель Української Православної Церкви провів чин освячення іконостасу новозбудованого монастирського храму на честь преподобного Олексія Карпаторуського.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Після закінчення святкової Літургії, у знак подяки за Архіпастирський візит, усі віряни у єдиному багатотисячному хорі проспівали Предстоятелю Української Православної Церкви «Многая літа».

-Начальник міліції Василь Турдай коментує, – що під час проведення святкування порушень громадського порядку, не було. Адже на це свято було задіяно більше ста досвідчених правоохоронців.

 

Агнеса Куртяк

Хустський МВ УМВС

У Карпатському інституті підприємництва відзначили День економіста

20141017_101736

У Карпатському інституті підприємництва відзначили День економіста

Відомо, що економіка (від дав.-гр. οἶκος, oíkos – «дім» та дав.-гр. νόμος – «закон») – це наука про організацію та управління господарством, ефективне використання ресурсів.

В карпатському інституті підприємництва День економіста об’єднав студентів за спеціальністю «Менеджмент», «Фінанси і кредит», «Облік і аудит». В кожного напрямку є своє професійне свято, але 17 жовтня 2014 вони святкували разом, адже кожен з нас свого роду господар.

Свято розпочали вітальні слова ведучих та Гімн України.

Після вітального слова директора Карпатського інституту підприємництва Чопей Вікторії Степанівни відбулось підбиття підсумків конкурсу малюнків «Моя майбутня професія», що проходив серед учнів 11-х класів шкіл міста та району з 29 вересня до 10 жовтня за підтримки народного депутата України Павла Балоги.

Метою конкурсу було формування в учнів розуміння можливостей майбутньої професії, переваг студентського життя, важливості вищої освіти в сучасних складних економічних та політичних умовах шляхом залучення підростаючого покоління до роздумів над найближчим майбутнім, а також пошуку та підтримки обдарованих дітей, створення умов для їх подальшої творчості, сприяння професійному самовизначенню молоді.

Тематика конкурсу охоплювала професії, які можна здобути в Карпатському інституті підприємництва: бухгалтер, фінансист, економіст, менеджер, юрист, соціальний працівник, перекладач, філолог.

Незважаючи на короткі строки проведення та низьку поінформованість, на конкурс було представлено більше двох десятків робіт. На жаль, частина конкурсних робіт не відповідала основним вимогам конкурсу, зокрема відповідність тематиці конкурсу, належне оформлення (оригінальна назва малюнку, підпис малюнків згідно вимог положення тощо). Всі учасники отримали заохочувальні подарунки із символікою Карпатського інституту підприємництва.

Найбільш активну участь у конкурсі виявили учні 11-х класів загальноосвітньої школи №2 під керівництвом Кляп Марії Йосипівни. Своєю оригінальністю, наповненістю професійними елементами журі вразив малюнок ученя 11-го класу загальноосвітньої школи №2 Ланьо Миколи «Майбутнє бухгалтера». Відповідно до умов конкурсу, переможець отримав планшет, а його керівник – солодкий подарунок у вигляді кошика квітів з цукерок.

Карпатський інститут підприємництва висловлює подяку за підтримку та участь учням 11-х класів та їх керівникам: Борщ Юлія Юріївні (Хустська спеціалізована школа І-ІІІст. №3), Вакаровій Габрієлі Вікторівні (Хустська ЗОШ І-ІІІст. №1 ім.А.Волошина, керівник – Галай Наталія Федорівна), Величко Ангеліні Олександрівні (Хустська ЗОШ І-ІІІст. №2), Гергард Андріані Іванівні (Хустська ЗОШ І-ІІІст. №2), Кемінь Мар’яні Михайлівні (Ізянська ЗОШ І-ІІІст., керівник – М’якішева Анжеліка Василівна), Ланьо Миколі Андрійовичу (Хустська ЗОШ І-ІІІст. №2), Лемак Аліні Вікторівні (Хустська спеціалізована школа І-ІІІст. №3), Мадярчик Анні Рудольфівні (Хустська ЗОШ І-ІІІст. №2), Михайлюк Аліні Олександрівні (Квасівська ЗОШ І-ІІІст., керівник – Маркульчак Лариса Василівна), Попович Яні Михайлівні (Хустська ЗОШ І-ІІІст. №2), Роман Марині Володимирівні (Тячівська ЗОШ І-ІІІст. ім.В.Гренджі-Донського), Савко Елені Ярославівні (Хустська ЗОШ І-ІІІст. №2), Сливці Аніні Юріївні (Хустська спеціалізована школа І-ІІІст. №3, керівник – Грига Наталія Володимирівна), Станко Маргариті Петрівні (Білківська ЗОШ І-ІІІст., керівник – Михайличко Маргарета Петрівна), Тотар Надії Василівні (Кривська ЗОШ, керівник – Кукуль Катерина Золтарівна), Уйгелі Ярославі Вікторівні (Хустська спеціалізована школа І-ІІІст. №3, керівник – Орлик Наталія Михайлівна), Цинька Ірині Василівні (Горінчівська ЗОШ І-ІІІст.), Чепинець Олесі Миколаївні (Хустська ЗОШ І-ІІІст. №1 ім.А.Волошина, керівник – Лендєл Ірина Миколаївна), Шевченко Марії Олександрівні (Білинська ЗОШ І-ІІІст.), Щербан Тетяні Василівні (Ізянська ЗОШ І-ІІІст., керівник – М’якішева Анжеліка Василівна).

Гостем свята виступив представник всеукраїнської професійної газети «Все про бухгалтерський облік» – Ненько Катерина. Грамоту та заохочувальний подарунок отримала учениця 11-го класу Хустської ЗОШ І-ІІІст. №2 – Гергард Андріана, робота якої акцентує увагу на тісному взаємозв’язку бухгалтера та кожного працівника на підприємстві.

Свято продовжили виступи студентів, відео «Один день із життя студента», слайд-шоу з фотографій студентів економічного напрямку, виступ переможців міського конкурсу КВК «Команда в клеточку».

Головних організаторів свята «День економіста» (Барзул Михайло, Разживін Іван та інші студенти 1-4 курсів спеціальності «Облік і аудит», «Фінанси і кредит», «Менеджмент») відмітили подарунковим сертифікатом Боулінг клубу VIP.

На завершення найбільш активні студенти та викладачі кафедри «Обліку і аудиту та фінансів» отримали грамоти та подарунки від всеукраїнської професійної газети «Все про бухгалтерський облік», а всі присутні – шматок тортика та позитивні емоції.

Працівник Карпатського інституту підприємництва, Гелеван Євген провів екскурсію для учнів 11-х класів, яка завершилась дегустацією неповторного липового чаю з жареним цукром у столовій інституту.

Найближчим часом очікується проведення нового конкурсу для учнів 11-х класів міста та району, де так само переможець отримає планшет, тож слідкуйте за оновленнями інформації на сайті Карпатського інституту підприємництва http://kip.uz.ua/

 

Завідувач кафедри обліку аудиту та фінансів

к.е.н. Сливка Я.В.