«Однорукі бандити» безрукими не стають…

41315476_131740_1

«Однорукі бандити» безрукими не стають…

За заборону грального бізнесу виступають чимало депутатів, політиків, громадських діячів, але найбільше прагнуть його прикриття родини тих, хто вже став жертвою «одноруких бандитів» близькі тих людей, котрі потрапили у залежність від автоматів і виносять із дому останню копійчину, щоб випробувати долю. В окремих зарубіжних країнах ігроманія вважається серйозною недугою, і таких хворих лікують. Однак ліпше боротися не з наслідками, а з причинами біди. За порядком у сфері грального бізнесу покликані стежити органи влади та податкові й правоохоронні структури. Але вони, на жаль, часто самі прикривають подібні заклади…

Гральний бізнес – прибуткова справа

Про підпільні гральні зали знають чи не всі хустяни, навіть такі, хто ніколи не буває у них.

Багато хто вважає, що якщо гральний бізнес заборонять, державний та місцевий бюджети значно схуднуть. Адже лише ліцензія на право займатися підприємництвом цій у сфері коштує 150 тисяч євро. Загнати такий бізнес у тінь? Чи краще вимагати від власників гральних закладів жорсткого дотримання вимог, які встановив? Цими вимогами, зокрема, забороняється встановлювати гральні автомати у приміщеннях закладів охорони здоров’я, житлових будинках, підземних переходах, пересувних малих архітектурних формах. Жорстко заборонено пускати у зали гральних автоматів неповнолітніх. Та хто дотримується цих умов? Як правило, офіційної ліцензії більшість закладів «дозвілля» не мають, а прилаштовують свої «цяцьки» так, щоб навіть «комар носа не приточив». Вони або «ховаються» під виглядом кафетеріїв, або працюють без жодних вивісок у зачиненому режимі, куди впускаються тільки «свої», тобто перевірені і часто залежні від гри люди.

А власники «піднімаються» на таких автоматах непогано: за даними поінформованих джерел, виклавши за автомат 4-10 тисяч доларів, власник щомісяця «відбиває» по 700-1500 (в залежності від місця розташування апарата) «зелених».

Рейди по гральних «точках» тривають

За результатами проведення обшуків, що проведених нещодавно в Хусті, слідчими було виявлено та вилучено 14 ігрових апаратів, 9 комп’ютерних системних блоків, 12 ключів, (у т.ч. 2 магнітні) для запуску ігрових апаратів та інше електронне обладнання, призначене для здійснення грального бізнесу.

Наразі з питання вилучення обладнання та апаратів призначені експертизи, вживаються заходи до встановлення організаторів та кола осіб, яким здійснювалось зайняття гральним бізнесом. Передувало такому рішучому крокові виявлення в середині лютого працівниками оперативних підрозділів УМВС України в області, в одному з торгівельних закладів міста над Тисою факту заняття гральним бізнесом. Відтак, СВ Хустського МВ УМВС України в області відомості про це внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 203-2 ч. 1 КК України.

Хустською міжрайонною прокуратурою хід кримінального провадження взято на контроль, а процесуальними керівниками надано вказівки слідчим та оперативним підрозділам щодо проведення рядку слідчих (розшукових) дій, спрямованих на встановлення осіб, які вчинили дане кримінальне правопорушення та з’ясування усіх обставин його вчинення.

Водночас, зважаючи на те, що протидія зайняттю гральним бізнесом є одним з пріоритетних напрямків у боротьбі зі злочинністю – процесуальними прокурорами Хустської міжрайонної прокуратури, із врахуванням раніше отриманих доказів,  надано додаткові доручення  оперативними підрозділам Хустського МВ УМВС України в області щодо встановлення осіб, причетних  до вчинення зазначеного кримінального правопорушення.

Отримані дані, стали підставою для звернення безпосередньо процесуального прокурора міжрайонної прокуратури в порядку ст. 36 КПК України до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуків декількох приміщень, розташованих на території Хустського району у яких може здійснюватись діяльність, пов’язана із гральним бізнесом. Усі подання слідчим-суддею були задоволені і процесуальним прокурором надано доручення слідчим провести ці обшуки.

Між іншим…

Усі гральні салони та інші місця азартних ігор облаштовані так, щоб людина могла заховатися від проблем, відключити мозок. Тут і закличний червоний колір, і притлумлене світло, і мигтіння автоматів. Не важливо, як виглядають приманливі «цяцьки» для дорослих і як вони називаються. Це може бути навіть комп’ютер чи голограма, головне, щоб перед очима крутилося, блищало, дзвеніло. Іде експлуатація людської жаги на отримання «халяви». Тут торгують надіями. І ця торгівля надіями процвітає…

Найцікавіше, що точної кількості “одноруких бандитів” в Хусті, виявляється, не знають навіть контролюючі органи… Та часто подібним підприємництвом заправляють іногородні фірми – київські, донецькі, харківські тощо, хоча на їхніх ліцензіях «трудяться» і хустські підприємці. Скільки людей щодня стають жертвами одноруких бантиків – теж невідомо, проте, як йдеться у відомому анекдоті, виграти у грального автомата можна лише в одному випадку – якщо ти його власник…

Марина Алдон

Залишити коментар