Вишуканий мистецький бунт у Хустській картинній галереї

P6041801

Вишуканий мистецький бунт у Хустській картинній галереї

У середу, 4 червня, в Хустській міській картинній галереї відкрилася виставка трьох молодих митців, випускників Закарпатського художнього інституту – Василя Когутича, Олексія Динника та Василя Кадара.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

В експозиції – майже сотня живописних та графічних творів, різного стилю і жанру. Усі вони надзвичайно цікаві, колоритні, неординарні. Молоді майстри пензля через полотна розкривали світ нестандартними методами, не так, як усі звикли бачити речі, які нас оточують. Кольорове розмаїття їхньої мистецької палітри зачаровує, дивує, надихає…

P6041796

-Кожен день стараюся працювати, вдосконалюватись, створювати щось нове, – розповів для «Карпатського об’єктиву» один з учасників виставки Василь Кадар. – Так учив мене мій наставник, педагог із великої літери Ласло Гайду. Коли йду вулицею, завжди розглядаю предмети, які мене зворушують. Запам’ятовую для того, аби трансформувати ті відчуття, які бачив, щоб створити власний образ.Прагнення до гармонійності у повсякденному житті — звична справа. У творчості ж не можна щось продукувати  «під лінійку», без хаосу, пристрасті та бунту. Гадаю, що потрібно ламати стереотипи, пробувати те, що здається абсурдом, і робити його нормою, надавати речам іншого змісту…

Авторів захоплюючих робіт вітали директор Хустської картинної галереї Орест Цюпко, голова народного творчого об’єднання «Митець Верховини» Валерій Дьордяк, митець-ветеран Павло Кляп, член Національної спілки художників України, директор авторської  художньої школи Ласло Гайду, директор Хустської ДЮСШ Василь Деяк, один з організаторів у Закарпатті щорічних міжнародних пленерів, майстер пензля Йосип Блецка та інші.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Відвідувачі виставки отримали велику естетичну насолоду,оглядаючи  яскраві та об’ємні роботи художників. Слід зазначити, що всі твори вирізняє нестримне і щире бажання пізнання довкілля, внутрішнього єства людини, вищих цінностей. Не дарма кажуть, що справжня творчість надихає на сприйняття всесвіту з відкритим серцем, світлими думками і добрими справами.

Марина Алдон

«Карпатський об’єктив»

З турботою про літніх людей

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

З турботою про літніх людей

Днями одинокі хустяни похилого віку, які перебувають на обслуговуванні у Хустському міському територіальному центрі, побували на цікавій екскурсії у курортній зоні Шаян.

В часі проведення заходу присутні насолодились не тільки краєвидами мальовничої природи села Шаян, але й культурно відпочили. Для них, на території відпочинкового комплексу «Смерічка», організували концерт за участі відомого у краї квінтету «Синьогори». 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– Останні роки в нашій установі активно працюють над організацією цікавого дозвілля для людей, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі. Щотижня нашими працівниками організовуються різноманітні культурно-пізнавальні заходи. Всі ці зусилля спрямовані перш за все, на соціалізацію одиноких хустян літнього віку, надання їм відчуття потрібності та небайдужості з боку оточуючих, – наголошує в.о. директора міського територіального центру Анжела Соболь-Лавренко. – І сьогодні, завдячуючи місцевому приватному бізнесу, зокрема приватним підприємцям Йосипу Браєру, Іванові Капцомуну, Олесі Келемен, Людмилі Галамбіці, Олександрові Ляшку, Віталію Седляру та подружжю Ганжерелі з с.Шаян та за підтримки міської ради цю соціальну акцію вдалося втілити в життя.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– Це вже не перша екскурсія мальовничими місцями нашої Хустщини, – ділиться підопічна терцентру Лідія Будко. – Приміром, минулого року ми побували у славнозвісній Долині нарцисів, відвідали страусину та оленячу ферми поблизу Хуста. Ми були вражені. Тому ми вдячні всім, хто долучається до проведення таких заходів нашого дозвілля,  й сподіваємось, що так буде і надалі. Звичайно, дозволити собі побачити ці місця особисто, ми не могли б  – це додаткові витрати, тим більше, зважаючи на сьогоднішню пенсію пересічного українця. Та, напевно, і це не головне, головне – це спілкування, якого так не вистачає самотнім людям.

Леся Медвідь

У Хусті буде парк із фонтаном та євро майданчиком для ігор

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У Хусті буде парк із фонтаном та євро майданчиком для ігор

Реконструкція парку відпочинку в Хусті є одним з пріоритетних проектів влади після облаштування центральної міської площі та ремонту доріг. На жаль, культурно -дозвіллєва установа закрита для краян уже більше, ніж 16 років. Молоді мами не мають, куди піти з дітьми у вихідний. Люди старшого віку з ноткою меланхолії в голосі згадують старі радянські часи, коли центральний міський парк був місцем активного відпочинку для хустян. Там збиралася і юнь для проведення спортивних заходів, і малеча для рухливих ігор на свіжому повітрі, і пенсіонери, щоб погомоніти на лавичках про життя-буття, або пограти в шахи.

Отож ми попросили Хустського міського голову В.П. Кащука розповісти про те, які плани у міськради щодо реконструкції парку, коли нарешті колишня столиця Карпатської України матиме осередок для дитячих розваг.

-Володимире Павловичу, скажіть, будь ласка, чому ремонт парку так затягнувся?

-Перш за все зазначу, що мене дуже хвилює питання запуску парку. Стосовно реконструкції, на жаль, були суб’єктивні та об’єктивні причини більш ніж десятилітнього періоду «застою». Нам довелось переробляти проект парку,  ми вирішили його «окультурити», озеленити, осучаснити… Адже парк – це не просто територія для атракціонів, а спеціальна обмежена територія, виділена переважно з метою рекреації, відпочинку. В побуті слово «парк» майже тотожне зі словом  «сад». Тому дійсно хочеться, щоб мешканці міста мали гарне, ошатне та затишне містечко для проведення вільного від роботи часу.Згідно проектно-кошторисної документації, ми оновимо  практично все – від фонтану до нової трави і зелених насаджень.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Щодо «затягування» ремонтних робіт на території парку, то мушу назвати ще один важливий чинник – це берегоукріплення вздовж гирла річки Хустець. Питання актуальне не тільки у плані естетичної краси парку, але й має на меті недопущення затоплення певних міських вулиць під час підняття рівня води у річці. Виконавцем робіт є Хустська ПМК-240. Реалізація проекту розпочата ще у 2011 році. Складається він із трьох етапів. Перший, уже завершений – це регулювання русла та безпосередньо берегоукріплення Хустеця від об’їзної дороги до відділку міліції. Друга ділянка – від УМВС до адмінбудівлі Хустського райсуду і третя – від суду до вулиці Шевченка (вздовж поліклініки, центрального міського ринку). На ці роботи передбачалось витратити 24,5 млн. гривень. Проект фінансується із держбюджету (не з міського чи обласного), згідно програми протипаводкової безпеки населених пунктів у басейні Тиси. Слід зазначити, що наразі триває друга фаза робіт. Торік ми активно попрацювали, та, на жаль, у кінці року фінансування призупинилось, що призвело до того, що у березні ми не змогли приступити до реконструкції. Зараз питання знаходиться і на обласному контролі, і на контролі комітету водного господарства України. Є надія, що в другому півріччі відновиться фінансування і берегоукріплення вздовж території річки Хустець, яка омиває парк, буде завершено.

Не є секретом те, що Хуст виграв грант на розвиток туризму у рамках міжнародного проекту «Сніна – Хуст». Чи допомагають словаки з облаштуванням парку?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

-Так. Співпраця між Хустом та словацьким містом Сніна розпочалася ще кілька років тому. Першим кроком було знайомство з регіонами та окреслення спільних можливостей заради розвитку у рамках європейських фондів. Наразі наші стратегічні партнери допомогли нам із закупівлею переносної сцени, яка є однією з найкращих у області. Її, для проведення різних культурних, дозвіллєвих, політичних заходів, можна встановлювати як у центрі міста, так і в парку. Крім того, за кошти словаків у парку відпочинку будують майданчик для рухливих ігор (на суму 471,275 тис. грн., з яких вже витрачено – 135,660 тис. грн.), а також на місці старого непрацюючого роблять новий  сучасний  фонтан (загальна вартість якого становить 582,605 грн., а обладнання для нього – 387,821 тис. грн., використано вже – 159,178 тис. грн.) та планують встановити обладнання для охоплення парку  WI – FI покриттям.

-А що ще зроблено в парку і що планується зробити у цьому році?

-Наразі вже встановлено центральні ворота на обох входах, частково зроблено огорожу,  проведено освітлення, систему підземного водопостачання для поливу газонів та фонтану, каналізацію…

Щодо планів, то після корегування, новий проект зараз саме проходить експертизу, далі буде проведено тендер і з 1 серпня плануємо приступити вже до серйозної роботи. У цьому році хочемо зробити праву частину парку до фонтану.

-Що буде в парку крім фонтану та грального майданчику?

-Адмінбудинок, підсобні приміщення для розташування в них обладнання для благоустрою та обслуговування парку, біотуалети, світильники, лавички… Будемо запрошувати шахматистів для проведення там спеціальних турнірів, мами зможуть цікаво провести час із дітьми на свіжому повітрі, молодь матиме місце для вечірніх прогулянок чи для катання на роликах, скейтах, велосипедах…

Але головне для малечі – атракціони! Для цього плануємо залучити підприємців, провести тендер. Тож на конкурсній основі там встановлюватиме гойдалки, каруселі, батути, альтанки, гірки той, у кого проект буде кращим, цікавішим.Оскільки відпочинок кожний розуміє по-своєму, то й пропозиції, гадаю, надходитимуть різноманітні. Хочеться, звісно, для наших малюків запропонувати якомога більшу кількість розваг.

-І на завершення нашої розмови скажіть, будь ласка, чи дорого обійдеться реконструкція парку?

-З початку будівництва вже виконано робіт на суму 2152,247 тис. грн., загалом же кошторисна вартість складає 5343,929 тис. грн. Безумовно, це чималі суми, але, на жаль, здешевити не можна.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Хочу наголосити, що сучасне життя, бодай невеликого міста, настільки урбанізоване, що людям не вистачає «дотику» природи. Багатоповерхівки, торгові центри, готелі відсувають на задній план насадження. Але, незважаючи на очевидний технічний прогрес, усі ми є часткою природи, радіємо деревам та квітами, у оточенні зелені відчуваємо спокій і умиротворення.

Міська влада намагаються приділяти увагу розвитку паркових зон, справедливо вважаючи їх життєво необхідними для краян. Облагороджуючи зовнішній вигляд міста, ми повинні пам’ятати, що сама природа щедро наділила наш край благодатним кліматом, чистими гірськими потічками та ріками, мальовничими ландшафтами, тож цей безцінний дар маємо берегти і примножувати.

-Хочеться щиро побажати вам успіхів і дякую за розмову.

Розмовляла Марина Штефуца

«Карпатський об’єктив»

Поштові відділення на Хустщині стали ласим об’єктом для злодіїв

Поштові відділення на Хустщині стали ласим об’єктом для злодіїв

210_mh600_s_jpg_203x203_crop_upscale_q85Чотири хлопці вперше у своєму житті протягом чотирьох місяців скоїли крадіжки у чотирьох поштових відділеннях на Хустщині. Знаючи , що у поштову відділі окрім  листів та газет, можна знайти у сейфі гроші, на поличках відділення різний крам, а також стати мільйонером за дармові лотерейні квитки.

Мабуть надивившись фільмів про бандитів юний «квартет» вирішив і собі підібрати декілька сценаріїв. Перед тим, як і ти на «діло», хлопці оглядали об’єкт до кожної дрібнички, щоб не проколотися. Перший раз вони підібрали об’єкт – поштове відділення у віддаленому куточку Хустщини. Вивчаючи маршрут до своєї мети, хлопці ретельно оглядали дану територію, на якій бачили, що нічний охоронець відсутній, камери відеоспостереження також, вуличне освітлення останній раз працювало ще за часів радянського союзу. Одним словом нема ніякої перегороди до омріяної мети, і не зволікаючи часу хлопці прийнялися до справи.

Проникнувши в ночі у відділення хлопці брали все підряд , що стояло на видному місці, а це від олії до лотерейних квитків та виносили всю оргтехніку. Перша вдала спроба, перший «похід» на халяву хлопців тільки підбадьорив, а не зупинив.

Вже вранці працівник поштового відділення повідомила правоохоронців про крадіжку. На місце пригоди виїхала слідчо-оперативна група міськвідділу міліції. Правоохоронці оглянули приміщення, познімали відбитки пальців, провели подворові обходи та здійснили ряд оперативно-розшукових заходів.

Як знову до міліції від іншого працівника поштового відділення із сусіднього села поступив інший дзвінок про крадіжку. На місці події правоохоронці побачили, що всі крадіжки поштвих відділень відбулися за одним сценарієм, що і попередні. Правоохоронці на сто відсотків були впевнені, що на Хустщині працює нова банда. Слідом за поштовими відділеннями у хід пішли продуктовий магазин та аптека.

Цей «загадковий клубок» керівництво доручило розслідувати оперативнику сектору карного розшуку лейтенанту міліції Віктору Ізаю. Оперативник намалював схему, по якій чітко працювали злочинці. Оглядав об’єкти злочину, спілкувався із населенням, одним словом шукав початок золотої ниточки, щоб розпустити «загадковий клубок».

 Під час проведення пошукових дій оперативнику вдалося зясувати що в одному із сіл їздить чужий автомобіль в якому знаходиться чотири невідомі молодики. Так, в поле зору міліціонера потрапив автомобіль марки ВАЗ-2107….. Оперативник вийшовши на власника автомобіля та знайшов і його пасажирів. Під час розмови з правоохоронцями хлопці зізналися у скоєному.

Ласими до чужого добра виявилися чотири молоді хлопці, один із них був неповнолітній. Хлопці зізналися, що крадіжки у районі то робота їхніх рук. Крадене добро хлопці приносили додому, а частину продавали. В ході проведення санкціонованого обшуку речові докази було вилучено у одного з учасників у Рахівському районі.

Заступник начальника Іван Хмара говорить, що слідчим дану подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст..185 ч.3 «Крадіжка» Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років та винним оголошено підозру. Загалом молодим «квартетом» на території Хустського району , було здійснено шість крадіжок.

 

Агнеса Куртяк,

Хустський МВ УМВС