У Хусті перефарбовують автомобільний міст

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У Хусті перефарбовують автомобільний міст

У Хусті триває глобальний благоустрій. Цими днями у Хусті працівники Хустської ДЕД під керівництвом Олександра Яковініча приступили до фарбування опорних стінок та перил на автомобільному мості через річку Ріка.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

-Збираємо сміття, наводимо лад, підправляємо нерівності та перефарбовуємо огорожу мосту, – каже майстер Василь Вовчок. – Хоч міст і не старий, сучасний, але перила вже давно втратили ошатний вигляд. Тож хочемо його трохи модернізувати, зробити кращим, адже щодня через наше місто проїжджають сотні гостей… а може й більше.

Літнє оздоровлення в Хусті триває…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Літнє оздоровлення в Хусті триває…

Надворі літо, розпал оздоровчої кампанії. Перед батьками вкотре постає питання, куди подіти своїх малюків на час канікул. Через втрату кримських лікувальних та оздоровчих закладів, закарпатські школярі втратили можливість відпочити на чорноморському узбережжі . У зв’язку з напруженою ситуацією на Сході, матері не хочуть відпускати своїх час і на Одещину.  Отже перед владними структурами та освітянами постає нелегке питання, як забезпечити учням ефективне та цікаве дозвілля, враховуючи ще й подорожчання путівок до дитячих таборів. Тож як і де відпочивають школярі колишньої столиці Карпатської України ми попросили розповісти Хустського міського голову В.П.Кащука.

-Володимире Павловичу, у попередні роки обдаровані діти мали право на пільгове оздоровлення. Чи збереглася ця тенденція цього літа?

-Так. І до речі, перемог у цьому році в талановитих школярів навіть стало більше. У 2013-2014 рр. учні навчальних закладів Хуста здобули 43 призові місця на предметних олімпіадах  третього рівня та одне – на всеукраїнському етапі. Звичайно, це хороший показник як для невеликого містечка. До речі, цьогоріч хустські школярі здебільшого посідали перші-другі сходинки наукового п’єдесталу (торік було більше третіх). Крім того, маємо шість переможців обласного туру захисту робіт Малої академії наук. Отже, якісний показник суттєво покращився. Але крім наукових здобутків, у дітей є ще й чимало творчих перемог на різноманітних конкурсах, фестивалях, а також на спортивних змаганнях. Їхні успіхи ми не маємо права не помітити, не відзначити, не заохотити юнь для подальшої роботи над собою…

-І скільки учнів плануєте оздоровити?

-Наразі закуплено тридцять путівок на суму 96 тисяч гривень (на серпень) для оздоровлення талановитих та обдарованих учнів, призерів обласних олімпіад ІІІ-ІV етапів, призерів обласних та міжнародних мистецьких конкурсів у таборі «Петрос», що на Івано-Франківщині біля «Буковелю». Це, між іншим, унікальний компактний юнацький оздоровчий комплекс у дуже мальовничому місці, серед казкового карпатського пралісу. Діти проживають у двоповерхових дерев’яних котеджах, із ними займаються професійні педагоги, проводять вікторини, квести, конкурси, змагання.

Крім того, протягом червня вже оздоровлено 1043 дітей (у тому числі 25 сиріт, 13 інвалідів, 135 – із багатодітних родин, 7 – із сімей чорнобильців, 196 малюків, що перебувають на диспансерному обліку у лікувальних закладах, 13 учнів, які знаходяться на внутрішньо шкільному обліку, а також 109 обдарованих юнаків та дівчат). До речі, у пришкільних таборах із денним перебуванням оздоровлено 883 дітей (із них 110 – вихованців Хустської гімназії-інтернату) і 160 школярів (серед яких 7 – через управління культури, молоді і спорту) – у стаціонарних таборах.

До речі, показник оздоровлення у пришкільних таборах міста складає 26 відсотків і є найвищим у області.

На оздоровлення дітей у пришкільних таборах із денним перебуванням використано 164597 грн. (у тому числі 41 тис. грн. – на гімназію-інтернат) із загального та спеціального фондів.

-Незабаром наші діти поїдуть відпочивати до інших областей, а чи прийматиме Хуст відпочивальників, скажімо, зі Сходу?

– Звичайно. Протягом липня-серпня на базі турбази «Нарцис» оздоровлюватимуться майже 180 діток із інших куточків нашої держави.

-А чи немає проблем із виплатою відпускних вчителям?

-Ні. У травні-червні освітянам було виплачено 3 036 334 грн. відпускних та 820 414 грн. матеріальної допомоги на оздоровлення. Із них: школам міста – 2 257 727 грн. відпускних і 627 308 грн. – на оздоровлення, Хустській гімназії-інтернату – 510 106 грн. відпускних і 112 278 грн. – на оздоровлення, ДНЗ – 241 780 грн. відпускних і 79 430 грн. – на оздоровлення.  Щодо інших освітянських підрозділів (центр науково-технічної творчості учнівської молоді, методкабінет, централізована бухгалтерія), то вони отримали 26 721 грн. відпускних і 1 398 грн. – оздоровчих коштів. Зарплата за червень склала 1 807 082 грн. (279 515 грн. – гімназія-інтернат, 925 258 грн. – школи, 540 274 грн. – ДНЗ). Інші підрозділи управління освіти – 62 035 грн.

Незважаючи на те, що рік кризовий, працюємо над тим, щоб у жовтні, до професійного свята,  педагоги були відзначені преміями (за умови нормального наповнення бюджету) більшими , ніж у попередні роки.

Розумію, що праця вчителя складна, виснажлива та надзвичайно відповідальна. Саме завдяки нашим сіячам мудрого, доброго і вічного ми маємо стільки перемог на різноманітних конкурсах та олімпіадах, у нас росте гідна, патріотично налаштована, талановита молодь. А отже старання педагогів маємо цінувати і не забувати, що саме вчитель своєю подвижницькою діяльністю запалює у дитячих серцях вогонь таланту, відкриває молоді дорогу у велике життя, учить юнь жити чесно та любити Вітчизну.

-Дякую за розмову.

Розмовляла Марина Штефуца

У Хусті пройшов концерт у підтримку єдності України

P6192091

У Хусті пройшов концерт у підтримку єдності України

«Діти проти війни», «Єдина Україна» або просто «Мир»  – ці слова та гасла разом із синьо-жовтими прапорцями, квітами й сердечками згуртували юних хустян довкола спільної акції під гаслом «Хай сонце нам сяє».

P6192092Патріотично налаштована молодь міста над Тисою зібралась у неділю, 22 червня, на звітний концерт клубу «Еліт» задля того, щоб показати краянам не тільки хореографічне мистецтво, але й закликати громадськість колишньої столиці Карпатської України боронити мир та підтримати родини тих, хто зараз стоїть на варті кордонів  рідної землі на Сході.

Зворушливі цікаві композиції більше, ніж сотні вихованців клубу спортивного танцю віком від двох до двадцяти років, дарували присутнім у залі незабутні емоції.

У зв’язку з тим, що нині існує реальна загроза суверенітету та територіальній цілісності України, ми закликаємо самопроголошених лідерів ЛНР та ДНР, поки не пізно, зупинитись, згадати, що у них теж є родини, які не хочуть війни, – підкреслила керівник КСТ «Еліт» Владислава Костак. – Зазвичай наші концерти проходять весело й піднесено, але у цьому році сталася трагічна і страшна подія, яка не могла не знайти відлуння в маленьких гарячих серцях. Тому ми вирішили показати здебільшого українські патріотичні номери і присвятити акцію саме тим подіям, що відбуваються нині на Сході України. Діти, які через війну втратили радість дитинства і які зараз відпочивають у Хусті, як ніхто поважають нашу ініціативу та розуміють її важливість та актуальність.

Марина Алдон

«Карпатський об’єктив»

Вшанували пам’ять жертв війни…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Вшанували пам’ять жертв війни…

У неділю, 22 червня, у День скорботи й вшанування пам’яті жертв війни в Україні, перші керівники міста та району поклали вінки та квіти до Монумента Слави. Схилили голови перед загиблими в найбільшій в історії людства війні, віддали данину поваги і любові за їхній героїзм і жертовність.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Недільного ранку 22 червня, 73 роки тому, без оголошення війни на територію Радянського Союзу вторглися німецько-фашистські загарбники. У перші ж години на захист Вітчизни піднялися тисячі осіб. Ціна перемоги була великою…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Найжорстокіші випробування і нелюдські страждання, колосальні жертви і скалічені долі, загублене дитинство і втрачена юність – таке не стирається… Ця трагічна подія навіки вкарбувалась у пам’яті нашого народу. Згадаймо в цей день кожного, хто поклав своє життя, борючись за наше мирне майбутнє, за свободу та незалежність свого народу, – наголосив міський голова Володимир Кащук.

 

Леся Медвідь