Драгівчани власним коштом ремонтують дороги в селі

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Драгівчани власним коштом ремонтують дороги в селі

Дороги на Хустщині  нагадують американські гірки і не витримують жодної критики. Останній раз ямковий ремонт проводився більше, ніж рік тому, і то не всюди. Проїхати кілометр шляху автівкою можна  не набагато швидше, аніж пройти пішки. Тож місцеві селяни уже давно вимірюють відстань не довжиною шляху, а хвилинами, за яку вони її долають.

Під час негоди «автобани» стають схожими на велику суцільну калюжу. У окремих населених пунктах люди скаржаться, що через їхні села навіть відмовляються їхати рейсові автобуси.

Щоб не чекати «милостині» від автодору, який, до речі, теж погано фінансується, група активістів із Драгова взялась сама лагодити центральну дорогу.  Зі слів місцевих мешканців, відрізок автошляху Драгово-Вільшани не ремонтували більше п’яти років. Тож селяни самі проявили ініціативу і взялись до справи. Заливають краяни, правда, центральну вулицю села не асфальтом, а  бетоном, але переконані, що так буде навіть ефективніше. Роботи проводяться власним коштом драгівчан і працюють вони не абияк, а на совість, бо ж автомобілі, які відмовляються їздити на «танкодромах» Хустщини, доводиться ремонтувати чи не щомісяця, а витрати все одно ніхто не компенсовує. На жаль, така ж невтішна ситуація з дорожніми артеріями практично на всій території Закарпаття.

Ентузіазм жителів Драгова дивує, але й радує. Адже з ранку до ночі люди метушаться не в себе по господарству, а на дорозі, хоча справ і вдома вистачає. Озброєні лопатами, тачками, сапами і «залізними конями», драгівчани проторюють шлях у Європу власним прикладом, докорінно змінюючи і себе, і власний населений пункт.

Марина Алдон,

“Карпатський об’єктив”

Фото Агнеси Куртяк

Хустську РДА офіційно очолив Іван Рогач

3876

29 квітня відбулося офіційне представлення нового голови Хустської районної державної адміністрації – Івана Рогача

“Інавгурація” проходила  у сесійній залі Хустської райради. У заході взяли участь голова Хустської районної ради Василь Губаль, депутатський корпус району, працівники апарату, керівники структурних підрозділів, управлінь, відділів, служб райдержадміністрації, правоохоронних та контролюючих органів, селищного та сільських голів, керівники організацій, підприємств, громадських та політичних партій району.

Представив новопризначеного очільника Хустщини  в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації Андрій Сербайло. Він ознайомив присутніх з розпорядженням виконувача обов’язки Президента України, Голови Верховної Ради України О. Турчинова від 24.04.2014 №755/2014-рп «Про призначення І.Рогача головою Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області» та наголосив на головних завданнях, які наразі стоять перед владою.

    Хочу зазначити, що Іван Юрійович має великий досвід роботи на виробництві, тривалий час займався громадською діяльністю. Маю надію, що  чималий багаж практичних знань, здобутий новим керманичем РДА, дасть йому, спільно з органами місцевого самоврядування, районним корпусом депутатів, вирішувати ті нагальні проблеми сьогодення, які нажаль існують в районі. Бажаю Івану Рогачу виправдати довіру територіальної громади Хустщини, – зазначив в.о. голови облдержадміністрації.

          До привітань з призначенням нового голови районної державної адміністрації приєднався й голова Хустської районної ради Василь Губаль, який підкресив, що   готовий до плідної співпраці, заради розвитку та процвітання  рідної Хустщини.    

        У свою чергу, Іван Рогач висловив подяку за високу довіру, яку висловило йому керівництво держави та області. Підкреслив, що  розуміє всю відповідальність покладену на нього та закликав до тісної співпраці та підтримки територіальні громади, громадськість та депутатський корпусу району.

Хустська районна рада